HASTI-LOGO2

آموزش بالیاژ با تکنیک های جدید بین المللی

همان‌ طور که می دانید از مهم ترین شروط لازم برای موفقیت در حرفه آرایشگری، بروز بودن با دنیای مد و فشن است اگر به دنبال موفقیت در کسب و کار خود هستید علاوه بر اینکه می توانید از این مقاله کمک بگیرید مهم است که به صورت حرفه ای به موسسه های معتبری مانند هستی آکادمی در زمینه آموزش بالیاژ مراجعه کرده تا به یک آرایشگر حرفه ای تبدیل شوید. همچنین آموزش رنگ مو نیز از بالیاژ جدا نبوده و لازم است قبل از آن به خوبی در زمینه آموزش رنگ و مش نیز حرفه ای شوید. تا انتهای این مقاله همراه ما تا با جدیدترین تکنیک های بین المللی آموزش بالیاژ آشنا شوید.

بالیاژ مو چیست؟

بالیاژ امروزه به روشی محبوب برای ایجاد رنگ های بسیار زیبا و درخشان بر روی موها تبدیل گشته است. در این روش رنگ ‌های طبیعی را در میان بخش هایی که رنگ روشن تر دارند قرار می ‌دهند و با برعکس شانه کردن، باعث محو شدن خطوط می ‌شوند. در آموزش بالیاژ شما یاد می گیرید که می توان با رنگ کردن موها به صورت اریب و رها کردن بخش های میانی مو به این زیبایی رسید. از این رو نیاز است که شما اول به آموزش رنگ مو بپردازید. بالیاژ کردن زمانی مناسب است که به دنبال تغییر در رنگ مو هستید اما نمی خواهید کل موی را رنگ کنید.

نکته جالبی که در مورد آموزش بالیاژ مو وجود دارد این است که رشد موها تاثیری در بالیاژ سه بعدی روی آن ندارد و شما می توانید این اطمینان را داشته باشید که حتی زمانی که موها رشد می کند همچنان یک موی هایلایت بسیار زیبا دارید، روشی که حتی در آموزش رنگ و مش هم امکان پذیر نیست. دلیلی که باعث ماندگاری این تکنیک می شود هم ایجاد تیرگی در ریشه موها و نه میانه‌ مو است.

تکنیک بالیاژ مو چگونه انجام می شود؟

روش  بالیاژ به نقاشی کردن مو معروف است. می توان گفت بالیاژ یکی از روش های پیشرفته هایلایت مو به شمار می رود که با تکنیک دست آزاد صورت می گیرد. در آموزش بالیاژ لایت ها از ریشه مو شروع نمی شود بلکه از هر جایی که شخص بخواهد شروع شده و چند رنگ بودن موها تا انتها حفظ می گردد. نتیجه در انتهای بالیاژ یکسان نیست و به سلیقه افراد و نحوه انجام آن بستگی دارد.

روش انجام بالیاژ مو

در ادامه به صورت تئوری به شرح آموزش بالیاژ می پردازیم. ابتدا یک سوم مو را با کش ببندید، سپس با فاصله 3 سانتی متر از ریشه مو، مواد دکلره را به موها بزنید. توجه کنید که باید هر قسمت از موها را به شکل وی ( v) در بیاورید . برای راحتی عمل خود می توانید در قسمت پایینی موها از فویل استفاده کنید.

مواد لازم برای انجام بالیاژ مو

مواد مورد نیاز برای انجام تکنیک بالیاژ مو شامل موارد زیر است:

 • پودر دکلره
 • کرم اکسیدان
 • برس و کاسه رنگ

نکات مهم برای آموزش بالیاژ مو

 1. رنگ پایه مناسب در نوک مو ها شماره 9 و 10 است، هر چقدر اکسیدان مورد استفاده قوی تر باشد ریشه موها طبیعی تر و روشن تر طبیعی تر جلوه می کند .
 2. برای بالیاژ مو از پشت سر کار خود را شروع کنید و پس از اتمام کامل کار به قسمت جلویی سر بروید.
 3. برای بالیاژ موهای چتری ، آنها را به چهار مثلث کوچک مساوی تقسیم کرده و هر بار یک قسمت از این مثلث را به عقب برده و سطح آن را به مواد آغشته کنید تا موها روشن شود .
 4. برای مراقبت از موها هم می توانید ازکراتین سرد استفاده کنید. موهای سالم زیبایی بیشتری دارد.

بالیاژ مو مناسب چه کسانی ست؟

بالیاژ مو بیشتر مناسب موهای بلند است اما کسانی که موهای کوتاهی دارند هم می توانند از این روش استفاده کنند. همچنین تکنیک بالیاژ برای افرادی که موی سفید زیادی دارند هم بسیار مناسب است.

انواع تکنیک‌ های جدید بالیاژ  مو

به بخش معرفی و آموزش بالیاژ مو با جدیدترین تکنیک های روز دنیا میرسیم. همانطور که پیش تر هم گفتیم، این روش از پر طرفدارترین های هایلایت مو به شمار می رود. از این رو می توان نتیجه گرفت با وجود تکنیک های جدید، افرادی بسیار بیشتری به سمت آموزش بالیاژ مو روی می آورند. چند نمونه از تکنیک های آموزش رنگ مو به روش بالیاژ عبارت اند از:

 • بالیاژ دخترانه: این مدل روی موهای طبیعی انجام می شود و برای رنگساژ از رنگ های گرم استفاده می گردد.
 • بالیاژ با فویل با حالت سایه روشن: از این روش معمولا برای موهایی که از قبل لایت دارد و رنگ پایه آن متوسط است، اجرا می شود.
 • بالیاژ ترکیبی از شلال و پوشینگ: در این روش لایه های مو هم با پوش دادن و هم با جدا کردن به صورت کوک زنی (شلال) دکلره می شود.
 • بالیاژ ریلی: در این روش مو به سه قسمت مساوی تقسیم و هر قسمت مجددا به دو یا سه قسمت تقسیم می شود و در انتها، فقط بخش وسطی دکلره یا لایت می گردد.
 • بالیاژ خطی: در این بخش از روش بالیاژ بر روی موی طبیعی به صورت خطوط آزاد و مستقیم صورت می گیرد، اما اگر قرار باشد بالیاژ قبلی را ترمیم و ریشه گیری کنید، مواد دکلره را دوباره روی خطوط قبلی اجرا خواهید کرد. برای جدا کردن لایه های مختلف هم می توان از پنبه و سلفون استفاده کرد.
 • بالیاژ پینتینگ: در این روش ابتدا بین ریشه مو پنبه و در بین ساقه های مو فویل گذاشته و سپس با استفاده از کوک زنی یا حالت پوشینگ مواد دکلره را روی مو می زنید.

دوره آموزش بالیاژ مو در هستی آکادمی

آموزش بالیاژ با استفاده از جدیدترین تکنیک های بین المللی از مهم ترین شروط آرایشگری است و افرادی که علاقمند هستند تا در این حوزه به صورت حرفه ای کار کنند در ابتدا لازم است به آموزش رنگ و مش بپردازند. حال در این مسیر دو راه وجود دارد، اول این که به سال ها فعالیت در این زمینه بپردازید تا به تجربه تا بتوانید تجربه و مهارت کسب کنید یا در دوره های آموزش رنگ مو هستی آکادمی شرکت کرده و زیر نظر اشخاص ماهر و با تجربه آموزش ببینید و به یک حرفه ای در کسب و کار خود تبدیل شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط

مقالات

آموزش مش فویلی جلوی سر

در دنیای آرایشگری، فویل ها معمولا برای برجسته کردن موهای مشتری استفاده می شوند. افراد بسیار کمی غیر از هنرمندان مو کاربردهای شگفت انگیز دیگر فویل

مقالات

تکنیک چانک لایت استاد منیر

رنگ کردن مو با تکنیک چانک لایت، جایگزینی برای هایلایت های سنتی تر و ظریف است. چانک لایت که از طریق فرآیندی به دست می‌آید