HASTI-LOGO2

آموزش تبدیل تمام دکلره به لایت

در حال حاضر به آرایشگری، حرفه ای می گویند که بتواند در کار خودش استاد باشد و در راستای رضایت مشتری از عهده سخت ترین تبدیل ها برآید. منظور از تبدیل این است که گاهی نیاز است موی دکلره کامل تبدیل به آمبره، لایت و یا سامبره شود. تنها افراد حرفه ای می توانند با گذراندن دوره تخصصی رنگ مو و آموزش تکنیک های خاص در این دوره، چنین تبدیل هایی را انجام دهند. با آموزش این تکنیک ها برای تغییر رنگ مو نیازی به صبر کردن برای یکدست شدن مو نمی باشد. در آموزشگاه تخصصی هستی آکادمی این آموزش داده می شود که در هر زمان و با هر مدل مویی، می توان رنگ آن را تغییر داد. در جهت انجام این کار، در این مقاله با ما همراه باشید.

دکلره چیست؟

دکلره روشی است که با کمک آن مو رنگدانه های خود را از دست داده و بی رنگ می شود. بسیاری از آقایان و خانم ها تمایل به روشن تر شدن موهای تیره خود دارند. کاربرد دکلره برای روشن کردن مو است. با اینکه دکلره عوارضی نیز برای مو دارد، ولی چون راه دیگری برای روشن تر کردن مو وجود ندارد، متقاضیان برای داشتن رنگ مویی دلخواه، ریسک بالای دکلره را به ناچار می پذیرند.

گاهی نیز افراد تصمیم می گیرند رنگ موهای خود را فانتزی کنند یا بر روی موهای تیره خود، پایه ای روشن با چند درجه تفاوت استفاده کنند. برای رسیدن به این رنگ باید ابتدا موهای فرد به شکل کامل بی رنگ شده و بعد آن رنگ روشن به راحتی وارد ساختار مو می شود. در فرآیند دکلره مواد شیمیایی بعد نفوذ به ساقه مو رنگ طبیعی مو را از بین می برد. در دوره تخصصی رنگ مو به شما آموزش داده می شود که چه مدت زمانی برای دکلره موهای مختلف استفاده می شود و این زمان به کیفیت مو و جنس مو نیز بستگی دارد.

تبدیل دکلره به لایت

یکی از دغدغه های خانم ها تبدیل دکلره به انواع لایت مانند لولایت، هایلایت و.‌‌.. است. این کار باید با دقت فراوانی صورت گیرد زیرا ممکن است سلامت مو آسیب جدی ببیند. هنگامی که موی تیره دکلره و روشن می شود، از مراحلی بنیادین به شکل نامحسوس می گذرد. برای لایت کردن موی دکلره شده باید آشنایی کامل در مورد پایه های مورد نیاز، رنگ نهایی و سلامت مو داشته باشید.  اگر می خواهید لایت به رنگ یخی، دودی، نقره ای باشد، باید حتما مو به پایه ۱۰ برسد. برای لایت کردن موی دکلره باید مجددا مو دکلره شود. باید دقت کنید که نباید مو سوخته شود. اگر موهای شما تا پایه ۸ روشن شده، با پودر دکلره و اکسیدان ۶ درصد، مجدد دکلره را انجام دهید. به طور کلی در لایت کردن رنگ هایی مثل یخی، دودی و.. سوپر لایت نیاز به دکلره مجدد تا پایه ۱۰ است. پس در دکلره مجدد عجله نکنید تا کم کم مو بدون اینکه بسوزد، به پایه مورد نظر برسد.

روش های لایت کردن مو

برای لایت کردن مو از دو روش لایت با کلاه و لایت با فویل استفاده می شود. در قسمت زیر به توضیح این روش ها می پردازیم:

  • لایت مو با استفاده از کلاه مخصوص

اگر می خواهید لایت موی شما به صورت پراکنده ایجاد شود، باید از روش لایت با کلاه استفاده کنید. البته که نتیجه نهایی این روش بسیار طبیعی و زیبا است. از سوی دیگر برای انجام این روش روی مو باید صبر و حوصله زیادی داشته باشید. در این مدل لایت از کلاه مخصوص برای این کار استفاده می کنیم که در اصطلاح کلاه مش به آن نیز گفته می شود.

معمولا جنس این کلاه ها از لاتکس هستند که روی سر کشیده شده و تا قسمت پایین گوش ها را نیز پوشش می دهند. به این علت است که می توان حتی به موهای پشت گوش دسترسی پیدا کرد. اگر تمایل ندارید از کلاه ژله ای استفاده کنید، انواع کلاه یکبار مصرف هم گزینه خوبی هستند. زیرا در واقع کلاه های  پلاستیکی و یکبار مصرف همان کارایی را دارند، فقط نیاز است در استفاده از آنها دقت کنید. در این کلاه روزنه هایی وجود دارد که باید موها را از این روزنه ها خارج کرده و سپس موهای خارج شده را رنگ کرد. برای همین است که این روش نتیجه بسیار ظریف و جذابی دارد.

  • لایت مو با استفاده از فویل

استفاده از فویل نیز روش دیگر لایت کردن مو است که بسیار آسان تر از روش کلاه است زیرا روش اجرای آن راحت تر می باشد. در این مدل دسته ای از موها را جدا کرده و معمولا با رنگی که ۳ درجه روشن تر است رنگ شده و سپس در فویل پیچیده می شود. علت استفاده از فویل در این روش، باقی ماندن گرما و حرارت در مو و در نتیجه بهتر رنگ شدن آن است.

نکاتی در مورد دکلره مجدد مو

  1. قبل از دکلره موهای خود را براشینگ بکنید.
  2. با کرم های مرطوب کننده با چربی بالا پشت گردن و گوش و شقیقه های خود را چرب کنید.
  3. در صورت خشک و نازک بودن مو، از کلاه رنگ استفاده نکنید زیرا آسیب بیشتری به مو می رساند.
  4. پس از شستن موهای خود، آن را با ماسک های مغذی، تقویت کنید.
  5. در دکلره مو حتما از مواد مراقبتی مثل روغن آرگان و بادام استفاده کنید.
  6. در هنگام رنگ کردن باید همه قسمتهای مو با مواد ترکیب شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط

مقالات

آموزش مش فویلی جلوی سر

در دنیای آرایشگری، فویل ها معمولا برای برجسته کردن موهای مشتری استفاده می شوند. افراد بسیار کمی غیر از هنرمندان مو کاربردهای شگفت انگیز دیگر فویل

مقالات

تکنیک چانک لایت استاد منیر

رنگ کردن مو با تکنیک چانک لایت، جایگزینی برای هایلایت های سنتی تر و ظریف است. چانک لایت که از طریق فرآیندی به دست می‌آید