HASTI-LOGO2

آموزش تقسیم بندی مو برای رنگ

اگرچه رنگ کردن مو ها کار بسیار ساده ای به نظر می رسد، اما اینطور نیست و برای اینکه این کار به بهترین نحو ممکن صورت بگیرد نیاز است که با آموزش رنگ و مش و تمامی اصول این کار آشنایی داشته باشید. اولین کاری که هنگام شروع رنگ کردن باید انجام دهید، تقسیم بندی مو ها می باشد. در ادامه به آموزش تقسیم بندی مو برای رنگ کردن می پردازیم پس در ادامه با ما همراه باشید.

روش های مختلف آموزش تقسیم بندی مو برای رنگ کردن

ابتدا سعی کنید که دوره آموزش رنگ و مش را پشت سر بگذارید. هنگام شروع تقسیم بندی مو ها برای رنگ کردن آن ها باید به میزان بلندی مو ها و پرپشت بودن آن ها دقت کنید. به عنوان مثال برای تقسیم بندی مو های کوتاه میتوان آن ها را به 4 قسمت دسته بندی کرد. اما در رابطه با مو های بلند این تعداد دسته بندی باید بیشتر باشد. برای موهای بلند و پرپشت، تقسیم بندی مو ها باید پیچیده تر و ریزتر باشد تا کار رنگ کردن راحت تر، سریع تر و یکدست تر صورت گیرد.

این تقسیم بندی ها را می توانید به صورت خطی، صاف و یا اریب و کج انجام دهید. لازم به ذکر است که تکنیک های مختلف همچون رنگ ریشه، آمبره و … در آموزش تقسیم بندی مو برای رنگ نیز موثر می باشد. در ادامه به صورت مفصل تر درباره انواع تقسیم بندی ها صحبت می کنیم.

مو های کوتاه و آموزش تقسیم بندی مو برای رنگ کردن

در ابتدا مو ها را به خوبی شانه کنید تا گره ای میان آن ها وجود نداشته باشد و کار تقسیم بندی به سهولت انجام گیرد. پس از آن از جلو سر بالای پیشانی شروع کرده و به سمت گردن پایین بیایید، مو ها را به دو قسمت تقسیم کرده و به وسیله یک شانه دم باریک مرز آن ها را به خوبی مشخص کنید. حال مو ها به دو قسمت تقسیم شده اند که باید هر کدام از آن ها را به وسیله یک کلیپس پلاستیکی روی سر محکم کنید.

حال هر کدام از این دسته ها را نیز به دو قسمت تقسیم کرده و به کمک گیره های پلاستیکی آن ها را فیکس کنید. در نهایت تمامی مو ها به 4 دسته تقسیم شده اند که می توانید به سادگی کار رنگ کردن را انجام دهید. بدین نکته توجه داشته باشید که حتما از گیره پلاستیکی استفاده کنید، چرا که گیره های فلزی با رنگ واکنش نشان داده و سیاه می شوند.

مو های بلند و پرپشت و آموزش تقسیم بندی مو برای رنگ کردن

در مواقعی که مویی که قصد رنگ کردن آن را دارید خیلی بلند است و یا خیلی حجم داشته و پرپشت است، این تقسیم بندی های باید بیش تر باشد تا کار رنگ کردن به سرعت و بهتر انجام شود. آموزش تقسیم بندی مو برای رنگ مو هایی بلند همچون روش قبل است اما بعد از اینکه آن ها را به 4 دسته تقسیم نمودید، این کار مجددا ادامه پیدا می کند.

در ادامه باید هر کدام از این چهار قسمت را نیز به دو قسمت مساوی تقسیم کنید. حال 8 قسمت دارید که متناسب با حجم و بلندی مو ها باید چک کنید که اگر کافی است، کار رنگ کاری را ادامه دهید. اما در صورتی که کافی نباشد، هر کدام از این هشت قسمت را نیز می توانید به دو قسمت تقسیم کنید تا 16 بخش داشته باشید.

این روش تقسیم بندی کردن مو ها برای رنگ کردن ریشه نیز می تواند به کار برود که در ادامه بیشتر در این باره توضیح می دهیم. برای دسته بندی مو ها قبل از رنگ کردن می توانید مو ها را به صورت اریب یا خطی یا هر روش دیگری که راحت تر هستید تقسیم بندی کنید.

تکنیک رنگ ریشه و تقسیم بندی مو ها برای رنگ کردن

در ابتدا باید به میزان سفیدی مو ها توجه کنیم. اگر سفیدی مو ها بیش از 40 درصد بود، رنگ ریشه را باید از قسمت جلوی سر شروع کنیم. برای این کار در ابتدا مو ها را از فرق وسط جدا کرده و تا وسط سر ادامه می دهیم. پس از آن رنگ ریشه را روی فرق قرار می دهیم و یک لایه جدا کرده و طرف دیگر سر قرار داده و به همین ترتیب رنگ ریشه را برای سایر قسمت های مو انجام می دهیم.

پس از رنگ کردن یک طرف سر تا کنار گوش، نوبت طرف دیگر سر است که به همین روش عمل کنیم. پس از اینکه تقسیم بندی های جلوی سر به صورت کامل انجام شد، حال نوبت قسمت پشت سر است. در قسمت پشت سر نیز یک فرق عمودی باز می کنیم و به دو قسمت تقسیم می کنیم تا کار مواد گذاری را انجام دهیم.

تکنیک مش فویلی و تقسیم بندی مو ها برای رنگ کردن

آموزش تقسیم بندی مو برای رنگ با تکنیک مش فویلی بدین صورت است که ابتدا باید قسمت جلوی مو را جدا کرده و به سه دسته جداگانه و مساوی، بغل گوش سمت چپ، میان سر و بغل گوش سمت راست جدا نمایید. پشت مو ها را نیز باید به دو دسته چپ و راست تقسیم کرده تا کار راحت تر انجام شود. مو های پشت گردن باید به یک لایه نازک تقسیم بندی شده و پیچیدن فویل را شروع کنید، هر لایه از مو ها باید جداگانه شلال و یا با شانه دم باریک به صورت زیگزاگی جدا شده و مواد گذاری شوند.

تکنیک آمبره و تقسیم بندی مو ها برای رنگ کردن

همانطور که میدانید تقسیم بندی مو ها به شما کمک می کند تا کار رنگ کردن مو ها سریع تر و ساده تر انجام شود و در عین حال در نهایت یک کار تمیز و یکدست داشته باشید. این موضوع برای تکنیک آمبره نیز صدق می کند که در این قسمت آموزش تقسیم بندی مو برای رنگ به آن می پردازیم. تقسیم بندی های متفاوتی برای روش آمبره وجود دارد اما بهترین روش بدین صورت است که به صورت نیم دایره از هشت ابرو سمت راست تا هشت ابرو سمت چپ جدا شود.

آموزش تقسیم بندی مو برای رنگ در این روش، کمی متفاوت است و باید خطوط مورد نظر به صورت اریب جدا شود. البته لازم به ذکر است که تقسیم بندی جلوی سر را نیز می توانید به صورت افقی انجام دهید. بنابراین یکی از اصول مهمی که در آموزش رنگ مو یاد می گیرید؛ نحوه تقسیم بندی مو برای رنگ های مختلف است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط

مقالات

آموزش مش فویلی جلوی سر

در دنیای آرایشگری، فویل ها معمولا برای برجسته کردن موهای مشتری استفاده می شوند. افراد بسیار کمی غیر از هنرمندان مو کاربردهای شگفت انگیز دیگر فویل

مقالات

تکنیک چانک لایت استاد منیر

رنگ کردن مو با تکنیک چانک لایت، جایگزینی برای هایلایت های سنتی تر و ظریف است. چانک لایت که از طریق فرآیندی به دست می‌آید