HASTI-LOGO2

آموزش رنگ مو آمبره در خانه با روشی آسان

هدف از آموزش رنگ مو آمبره در خانه، به این دلیل است که این نوع رنگ از مدل رنگ های پر طرفداری است که در آن قسمت پایین و بالای موی شما رنگش متفاوت خواهد شد. در مدل رنگ موی آمبره قسمت پایین موی شما از قسمت بالایی موی شما دارای رنگ روشن تر یا تیره تر خواهد شد. هدف ما از نوشتن این مقاله این است تا آموزش رنگ مو آمبره در خانه را به شما بدهیم.

مراحل رنگ مو آمبره در خانه

خانم های بسیاری هستند که به دلایل مختلفی دوست دارند آموزش رنگ مو آمبره در خانه را بدانند تا بتوانند این کار را خودشان انجام دهند و در هزینه های آرایشی خود صرفه جویی کنند؛ ما در این قسمت به روش ها و مراحل ساده رنگ کردن مو آمبره خواهیم پرداخت.

رنگ آمبره مورد علاقه خود را تهیه کنید

  • اولین قدم در آموزش رنگ مو آمبره در خانه این است که رنگ دلخواه خود را انتخاب و خریداری نمایید. شما می توانید مدهای سال این رنگ ها را خریداری نمایید و رنگی را تهیه کنید که با رنگ پایه موی شما مطابقت داشته باشد.
  • بیشتر رنگ هایی که به عنوان رنگ موی آمبره انتخاب می شوند از سری رنگ های بلوند، قرمز و قهوه ای هستند. یکی از اصلی ترین نکات آموزش رنگ مو آمبره در خانه این است که تفاوت رنگی بالا و پایین موی شما زیاد نباشد تا ظرافت کارتان از دست نرود و زیبایی آن به چشم بیاید.
  • یک نکته که در زمینه تهیه و انتخاب رنگ موی آمبره باید به آن اشاره کرد این است که رنگ مو آمبره به دو روش سنتی یا معمولی و معکوس یا مدرن انجام می گیرد؛ در روش سنتی و معمولی بخش پایین مو نسبت به بالای آن رنگ روشن تری دارد.
  • در روش معکوس یا مدرن رنگ مو آمبره قسمت پایین مو تیره تر از قسمت بالایی یا چتری موی شما خواهد شد.

تقسیم بندی بین دو قسمت رنگ را تعیین کنید

یکی دیگر از مهم ترین مسائل برای آموزش رنگ مو آمبره در خانه مشخص کردن حد بین قسمت روشن یا تیره پایین موی شما با قسمت روشن یا تیره بالایی موی شما است. اگر در این تقسیم بندی با مشکل مواجه شوید ممکن است زیبایی رنگ موی آمبره شما به چشم نیاید و زحمتتان به هدر برود.

نکته ای که لازم است در این قسمت به شما بگوییم این است که رنگ موی آمبره را می شود برای موهای نسبتا کوتاه نیز انجام داد اما این مدل رنگ مو در موهای بلند زیبایی دو چندانی خواهد داشت.

نوبت رنگ کردن مویتان رسیده

برای شروع و در ابتدای کار باید موهای خود را از طریق شانه زدن به حالت صاف و یک دست درآورید تا وقتی موی خود را رنگ می زنید به طور یکپارچه و در یک سطح باشد. برای این کار حتما از دستکش استفاده کنید؛ چون ممکن است در اثر برخورد رنگ با پوستتان، پوست دستتان هم رنگ بگیرد و هم بسوزد.

برای اینکه تمیز و مرتب کار رنگ زدن موی آمبره خود را پیش ببرید از یک روانداز برای انداختن روی لباس های خود و کثیف نکردن آن استفاده کنید.

مواد رنگ آمبره را آماده کرده و رنگ موی را انجام دهید

برای آمبره کردن موی خود می توانید از دکلره هم برای قسمت پایین موی خود استفاده کنید؛ این زمانی است که نمی خواهید رنگ موی معکوس انجام دهید اما به جای دکلره کردن می توانید از رنگ موی بلوند نیز استفاده کنید. دکلره کمی مضرتر است ولی کیفیت رنگ در دکلره چیز دیگری است.

برای انجام این کار علاوه بر پودر دکلره یا رنگ باید یک اکسیدان مناسب نیز تهیه کنید؛ سپس به اندازه درست شروع به مخلوط رنگ یا پودر دکلره با اکسیدان خود کنید و این کار را تا حل شدن خوب آنها ادامه دهید. با تقسیم بندی درستی که انجام داده اید شروع به رنگ زدن کنید. مراقب باشید که این کار را با دقت انجام دهید تا همه تارهای موی شما رنگ را به خود بگیرد.

بعد از مدت زمان تقریبی نیم ساعت تا 45 دقیقه که حس کردید مویتان به رنگ دلخواه رسیده می توانید آن را شستشو دهید. برای انجام این کار اگر از شامپوی مخصوص رنگ استفاده کنید بسیار بهتر است. سپس برای شروع مرحله دوم رنگ کردن، موی خود را به خوبی خشک نمایید.

رنگ زدن موی آمبره را انجام دهید

حالا که قسمت پایین موی خود رنگ کردید نوبت به قسمت بالای موی شما می رسد برای این کار همان مراحل قبلی را طی کنید. طبق دستور جعبه رنگ این کار را انجام دهید. مقداری رنگ را با اکسیدان مخلوط کنید و با تقسیم بندی موهای پر حجم خود رنگ زدن موی خود را شروع کنید.

برای انجام درست این کار باید بدانید که مدل رنگ معمولی یا سنتی مد نظر شما است یا سبک مدرن و معکوس؛ تا دقت و توجه بالایی در رنگ کردن موی آمبره خود داشته باشید.

آمبره مدرن

در این روش هم موهای خود را به طور مرتب رنگ کنید تا همه قسمت های موی شما رنگ را به خودش بگیرد و بعد از یک زمان تقریبی نیم ساعته با یک شامپوی مخصوص رنگ یا نرم کننده موهای خود را خوب بشویید و سپس آن را خشک کنید. بعد از اینکه آن را شانه زدید متوجه زیبایی و خاص بودن رنگ موی خود خواهید شد.

رنگ موی آمبره یکی از نوع رنگ های جذاب و امروزی است که محبوبیت زیادی در بین خانم ها دارد. این مدل رنگ به دو شیوه معمولی و مدرن قابل انجام است و آموزش رنگ و مش نیز به همین سادگی است.

سخن پایانی

هدف ما از نوشتن این مقاله، آموزش رنگ مو آمبره در خانه به شما علاقه مندان عزیز در انجام رنگ موی آمبره در خانه، به ساده ترین روش ممکن است. شما عزیزان با کمی دقت و حوصله به خرج دادن، همچنین با کمی چاشنی خلاقیت می توانید یک رنگ موی آمبره قشنگ و جذاب بر روی موهایتان پیاده کنید. همچنین میتوانید برای آموزش رنگ مو به آموزشگاه های مجاز و حرفه ای مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط

مقالات

آموزش مش فویلی جلوی سر

در دنیای آرایشگری، فویل ها معمولا برای برجسته کردن موهای مشتری استفاده می شوند. افراد بسیار کمی غیر از هنرمندان مو کاربردهای شگفت انگیز دیگر فویل

مقالات

تکنیک چانک لایت استاد منیر

رنگ کردن مو با تکنیک چانک لایت، جایگزینی برای هایلایت های سنتی تر و ظریف است. چانک لایت که از طریق فرآیندی به دست می‌آید