HASTI-LOGO2

آموزش رنگ مو بدون دکلره

به دلیل تاثیر زیاد رنگ مو در جذابیت و زیبایی افراد، امروزه علاقه مندان به رنگ موی بلوند و روشن به شکل خیلی زیادی افزایش داشته است. افراد برای روشن کردن رنگ مو، علاوه بر رنگ شیمیایی، از دکلره نیز بهره می گیرند. زیرا دکلره رنگ را در تار مو از بین برده و باعث روشن شدن مو می گردد. اما باید گفت دکلره در کنار زیبایی ظاهری، آسیب های جدی و جبران ناپذیری به مو وارد می کند. به این دلیل است که افراد مختلف علاقه مند به رنگ شدن روشن مو بدون دکلره شدند. در دوره تخصصی رنگ مو در می یابید بدون دکلره هم می توان مو را به رنگ های جذابی درآورد. برای آشنایی با ترکیب رنگ مو بدون دکلره که روشی بسیار کم خطر است با آموزشگاه تخصصی هستی آکادمی همراه باشید.

دکلره چیست و چه کاری می کند؟

بلیچینگ یا همان دکلره مو، به روشی می گویند که در آن رنگدانه های مو رنگ طبیعی خود را از دست داده و بعد آن می توان هر رنگی به خصوص رنگ روشن را روی مو پیاده کرد. این عمل یک فرآیند شیمیایی است که رنگ از مو جدا شده و با قرار دادن دکلره به مدت طولانی حتی رنگ مو سفید شده و به پایه ۱۰ نیز می رسد. معمولا زمانی از دکلره استفاده می شود که رنگ انتخابی سه درجه از رنگ مو روشن تر باشد. دلیل آسیب دکلره به مو این است که علاوه بر از بین بردن رنگ مو، لایه بیرونی کوتیکول مو را نیز از بین برده و با نفوذ بیشتر دکلره در مو، باعث شکنندگی و خشکی مو و به دنبال آن موخوره و وز می گردد.

چگونه مو بدون دکلره رنگ می شود؟

بعضی از طیف های رنگی مو به دکلره نیاز ندارند و برای ترکیب رنگ مو بدون دکلره باید ابتدا رنگی انتخاب کنید که بتوان بدون دکلره آن را روی مو پیاده کرد. به شکل کلی رنگ مو طبیعی معمولا تیره است و رنگ ها را خوب جذب نمی کند. گاهی مو اصلا رنگ را نمی پذیرد.

 علت های رنگ نگرفتن مو

 • استفاده خیلی زیاد از رنگ مو
 • استفاده از رنگ موهای بی کیفیت و نامرغوب
 • ضخیم بودن موها
 • چرب بودن زیاد موی سر
 • تغییرات هورمونی در دوران شیردهی و قاعدگی
 • شکنندگی و خشکی مو
 • عجله کردن در فرآیند رنگ مو

روشن کردن مو بدون دکلره

روشن کردن مو بدون دکلره با دو روش امکان پذیر است  که در اینجا به آن اشاره می کنیم:

1.      روشن کردن مو با اکسیدان

از آسان ترین روش های رنگ کردن روشن مو بدون استفاده از دکلره، استفاده از اکسیدان می باشد که با درصد شناخته می شود. برای رنگ کردن موهای ضخیم و تیره به درصد بالاتری از اکسیدان نیاز دارید. مثلا در روشن کردن بدون دکلره تا ۴ یا ۵ درجه، نیاز است اکسیدان هایی با درصد بالاتر مانند اکسیدان ۱۲ درصد استفاده کنید. برای یک درجه روشن تر کردن اکسیدان ۳ درصد و ۶ درصد کاربرد دارد.

2.      روشن کردن مو با رنگ مو

برای روشن کردن مو توسط رنگ، نیاز به رنگ های روشن کننده داریم. عامل اصلی که در دکلره باعث روشن شدن مو می گردد، آمونیاک است که در رنگ های روشن کننده نیز مقدار فراوانی آمونیاک وجود دارد.  برای ترکیب رنگ مو بدون دکلره باید دو واحد رنگ موی روشن کننده را با یک واحد اکسیدان ۱۲ درصد یا اکسیدان ولوم ۴۰ ترکیب کرده و پس از مخلوط شدن روی مو قرار داده و مو را با این ترکیب تا ۵ درجه روشن کنید.

ترکیبات رنگ مو بدون دکلره

ترکیبات زیر از رایج ترین ها در بحث ترکیب رنگ مو بدون دکلره است و می توانید در دوره تخصصی رنگ مو آموزش این ترکیبات را بیاموزید.

 • رنگ مو شکلاتی دودی

رنگ شکلاتی دودی از رنگ های پرطرفدار است که معمولا برای یکدست شدن موها در همه سنین از آن استفاده می شود. با قرار دادن فرمول زیر به مدت ۴۰ دقیقه روی مو های خود این رنگ جذاب ایجاد می شود.

 1. رنگ شکلاتی ۵۰ میلی لیتر
 2. رنگ دودی ۵۰ میلی لیتر
 3. واریاسیون نقره ای ۱۰ سانتی متر
 4. اکسیدان ۹ درصد
 • رنگ مو نسکافه ای دودی

از ملیح ترین رنگ ها رنگ نسکافه ای دودی است که برای این رنگ فرمول زیر را ترکیب کرده و ۳۰ الی ۴۰ دقیقه روی سر بگذارید.

 1. رنگ مو دودی پایه ۸ نصف تیوپ
 2. رنگ تنباکویی یا نسکافه ای پایه ۷ یک چهارم تیوپ
 3. رنگ زیتونی پایه ۷ یک هشتم تیوپ
 4. رنگ مرواریدی خاکستری پایه ۷ یک هشتم تیوپ
 5. واریاسیون آبی ۲ سانتی متر
 6. واریاسیون بنفش ۲ سانتی متر
 7. اکسیدان ۹ درصد
 • رنگ مو عسلی

رنگ موی عسلی از بروز ترین رنگ مو ها و برای همه نوع رنگ پوست مناسب است. برای این رنگ باید در فرمول زیر ابتدا واریاسیون ۰۰۳ با اکسیدان ۱۲ درصد را ترکیب کرده و روی موها بگذارید. پس از یکدست شدن مو، رنگ موها را با اکسیدان ۹ درصد مخلوط کرده و باید تا پایان رنگ گرفتن، روی مو باقی بماند.

 1. رنگ موی طبیعی ۹.۰ پرستیژ یک سوم تیوپ
 2. رنگ مو دودی شماره ۹.۲ پرستیژ یک چهارم تیوپ
 3. رنگ موی ۰۰۰ پرستیژ
 4. واریاسیون طلایی ۰۰۳ دو سانتی متر
 5. اکسیدان ۹ درصد
 6. اکسیدان ۱۲ درصد
 • رنگ موی عسلی زیتونی

در بحث ترکیب رنگ مو بدون دکلره رنگ عسلی زیتونی بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. برای ایجاد این رنگ موی جذاب باید پس از ترکیب فرمول زیر، مدت ۳۰ تا ۴۰ دقیقه روی سر بگذارید.

 1. رنگ مو طلایی ۵۰ میلی لیتر
 2. رنگ مو دودی ۲۵ میلی لیتر
 3. رنگ بژ ۲۵ میلی لیتر
 4. اکسیدان ۶ درصد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط

مقالات

آموزش مش فویلی جلوی سر

در دنیای آرایشگری، فویل ها معمولا برای برجسته کردن موهای مشتری استفاده می شوند. افراد بسیار کمی غیر از هنرمندان مو کاربردهای شگفت انگیز دیگر فویل

مقالات

تکنیک چانک لایت استاد منیر

رنگ کردن مو با تکنیک چانک لایت، جایگزینی برای هایلایت های سنتی تر و ظریف است. چانک لایت که از طریق فرآیندی به دست می‌آید