HASTI-LOGO2

آموزش رنگ و مش با فویل

یکی از جذاب ترین روش ها برای هایلایت کردن مو، رنگ و مش با فویل است. به طور کلی هایلایت کردن تار های مو نقش مهمی در زیبایی چهره داشته و آموزش رنگ و مش با فویل به صورت مرحله به مرحله از اهمیت بالایی برخوردار است. در ادامه این مراحل را به طور کامل بررسی کرده و با معرفی کامل آموزش رنگ و مش، شما را برای ایجاد مش یا هایلایت دلخواه راهنمایی می کنیم.

۱. آماده کردن مواد برای دکلره

پس از آموزش رنگ و مش، ابتدا مواد مورد نیاز برای دکلره کردن مو ها را آماده کنید. بدین منظور، پودر دکلره سفید یا آبی را با اکسیدان ترکیب کرده و به غلظت مخلوط به دست آمده توجه کنید. سپس برای جلوگیری از سوختن مو ها حداکثر تا ۴۵ دقیقه پس از ترکیب کردن مواد، دکلره را انجام دهید. دکلره کردن مو در ایجاد هایلایت دلخواه بسیار موثر بوده و تنها برای رنگ های روشن مورد استفاده قرار می گیرد.

۲. تقسیم کردن مو ها با فویل

شما می‌ توانید با استفاده از چند روش مو های خود را تقسیم بندی کرده و رنگ کنید. ابتدا مو های خود را به سه قسمت مستطیل شکل تقسیم کرده و در بخش بالایی یک دسته و در بخش پایینی دو دسته مو را از بغل گوش ها جدا کنید. سپس پشت سر خود را به صورت عمودی به دو قسمت مساوی تقسیم کرده و هر دسته مو را با کلیپس نگه دارید.

سپس از هر بخش، چند تار را جدا کرده و آن ها را بر روی فویل قرار دهید. همچنین می توانید برای کسب نتیجه ای بهتر، دسته های مو در بخش جلویی سر را به صورت زیگزاگی درون فویل بگذارید. ویو کردن با فویل، روش دیگری برای تقسیم کردن مو ها در آموزش رنگ و مش با فویل است. در این تکنیک بخش باریکی از تار های مو را جدا کرده و آن را به صورت زیگزاگی به دو بخش تقسیم کنید.

پس از قرار دادن فویل در زیر تکه دوم، مو ها را به مواد آغشته کرده و انتهای فویل را لا بزنید. همچنین توجه داشته باشید که این روش بدون تقسیم بندی اولیه صورت گرفته و نیازمند جدا کردن زیگزاگی مو ها است. به هر صورت پس از قرار دادن فویل در زیر لایه مو و مواد گذاری، آن را برای پوشش دهی بیشتر رنگ تا زده و مو های رنگ شده را فیکس کنید.

۳. دکلره مو

پس از اینکه تار های مو را بر روی فویل قرار دادید، به وسیله قلم مویی مخصوص آن ها را به مواد دکلره آغشته کنید. در این مرحله شما می توانید مو ها را به صورت افقی، عمودی و مایل دکلره کنید. در صورت بلند بودن مو ها نیز، تا زدن روش مناسبی برای دکلره کردن تار مو های مورد نظر است. پس از اتمام کار، فویل را بر روی مو های دکلره شده قرار داده و از آغشته شدن سایر دسته های مو با مواد جلوگیری کنید.

۴. شستشو دادن مو ها

به دقت مو های دکلره شده را شستشو داده و سعی کنید فاصله آن ها را با بخش های دیگر مو حفظ کنید. پس از شستن مواد دکلره، باید آبی زلال و شفاف از مو های شما خارج شود. توجه داشته باشید که تار های مورد نظر باید کاملا بی رنگ بوده و برای رنگساژ کردن مناسب باشند. در آموزش رنگ و مش با فویل، شستشوی صحیح مو ها از اهمیت بالایی برخوردار بوده و در ایجاد مش یا هایلایت دلخواه نقش مهمی دارد.

۵. رنگساژ کردن موها

پس از اینکه مو ها را شستشو داده و مواد دکلره را از روی آن ها پاک کردید، به عنوان مرحله پایانی آموزش رنگ و مش با فویل، رنگ موی دلخواه را بر روی مو های دکلره شده قرار دهید. برای تهیه رنگساژ، رنگ موی مورد نظر خود را با چند قطره اکسیدان و آب ترکیب کرده و مواد را بر روی مو هایتان قرار دهید.

پس از گذشت زمان مناسب، آن ها را شستشو داده و برای مشاهده نتیجه پایانی، مو های خود را خشک کنید. توجه داشته باشید که زمان لازم برای رنگساژ مو با توجه به جنس مو های شما مشخص می‌ شود. بنابراین چک کردن مداوم مو ها در طول رنگساژ، از اهمیت بالایی برخوردار است.

نشتی نداشتن فویل در هنگام مش کردن

بر خلاف رنگ کردن عادی مو ها به هنگام انجام رنگ و مش با فویل، هایلایت کردن تار های مو را قسمت های کنار گوش شروع کنید. به طور کلی شروع رنگ کردن مو ها از پشت سر برای مش کردن با فویل مناسب نبوده و ممکن است باعث نشتی مواد شود. بنابراین اولین تار های مو را از کنار گوش سمت راست جدا کرده و به ضخیم نبودن دسته مو توجه کنید.

ضخیم بودن تار مو های انتخاب شده، باعث ایجاد فاصله زیادی در میان فویل با ریشه مو ها شده و اثر بخشی نتیجه پایانی را کاهش می دهد. انتخاب دسته های مو به صورت ضخیم نیز، باعث نشت مواد و به سمت پایین حرکت کردن فویل می شود. بنابراین یک نکته مهم در آموزش رنگ مو، توجه کردن به غلظت مخلوط به دست آمده است. مواد ترکیب شده باید از غلظت مناسبی برخوردار بوده و به اندازی کافی سفت باشند تا بر روی مو ها ثابت بمانند.

نکات مهم رنگ و مش با فویل

اکنون که به صورت کامل با آموزش رنگ و مش با فویل آشنا شدید، با بررسی نکات مهم و فوت و فن های این روش به شما کمک می کنیم تا از نتیجه به دست آمده نهایت رضایت را داشته باشید.

۱. برای زیبا تر شدن مش یا هایلایت، تقسیم بندی مو ها را از بغل گوش سمت راست شروع کرده و در پایان، مو های پشت سر خود را به مواد آغشته کنید.

۲. برای باریک یا پهن تر شدن لایه های مش شده، می توانید فویل ها را در اندازه ی دلخواه خود برش بزنید.

۳. در تمام مراحل آموزش رنگ و مش با فویل، مو ها را به صورت مداوم چک کرده و از سوخته شدن آن ها به وسیله مواد دکلره یا رنگساژ جلوگیری کنید.

۴. دسته های مو را خیلی ضخیم در نظر نگیرید تا از نشتی مواد و حرکت فویل به سمت پایین جلوگیری کرده باشید.

۵. برای گرفتن نتیجه ای بهتر، فویل ها را در اندازه های ۵ سانتی متری برش داده و آن ها را به اندازه یک سانتی متر تا کنید.

۶. به غلظت مواد ترکیب شده توجه کرده و آن ها را به صورت غلیظ تهیه کنید.

۷. می توانید برای اثر بخشی بهتر آموزش رنگ و مش با فویل از چسب های مخصوص استفاده کرده تا علاوه بر ثابت نگه داشتن تکه های مو، از نشتی مواد جلوگیری کرده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط

مقالات

آموزش مش فویلی جلوی سر

در دنیای آرایشگری، فویل ها معمولا برای برجسته کردن موهای مشتری استفاده می شوند. افراد بسیار کمی غیر از هنرمندان مو کاربردهای شگفت انگیز دیگر فویل

مقالات

تکنیک چانک لایت استاد منیر

رنگ کردن مو با تکنیک چانک لایت، جایگزینی برای هایلایت های سنتی تر و ظریف است. چانک لایت که از طریق فرآیندی به دست می‌آید