HASTI-LOGO2

آموزش رنگ و مش با کلاه

یکی از بهترین راه ها برای هایلایت کردن مو، استفاده از کلاه مخصوص مش است. در این روش با استفاده از یک کلاه، دسته ای از تارهای مو جدا شده و رنگ می‌ شوند. در این مقاله‌ ضمن آموزش رنگ و مش با کلاه، شما را با نکات مهم این شیوه آشنا کرده و اطلاعات شما را در این زمینه تکمیل می کنیم.

موارد مورد نیاز برای مش کلاهی مو

برای آموزش رنگ و مش با کلاه به یک قلاب باریک، کلاه مخصوص مش، پودر دکلره، اکسیدان ۱۲ درصد، روغن های چرب کننده و سشوار احتیاج دارید. پیش از انجام این کار در منزل، حتما در دوره آموزش رنگ و مش شرکت کنید.

آموزش صفر تا صد مش کردن مو با کلاه

با استفاده از این روش می ‌توانید مو های جدا شده را به رنگی دلخواه در آورده و آن ها را هایلایت کنید. توجه داشته باشید که اجرای مش با کلاه به تنهایی امکان پذیر نبوده و شما به دلیل عدم دسترسی به مو های پشت سر خود، نیازمند کمک فرد دیگری هستید.

شیوه انجام مش کلاهی، نیازمند آماده سازی مو ها و رنگ زدن تارهای مو است. با استفاده از این روش می ‌توانید بدون توجه به رنگ زمینه مو های خود، هایلایت مورد نظر را اجرا کرده و رنگ دلخواه خود را بر روی تارهای جدا شده مو ایجاد کنید. در ادامه صفر تا صد آموزش رنگ و مش با کلاه را بررسی کرده و شما را با مراحل انجام این کار آشنا می ‌کنیم.

آماده کردن مو ها

در اولین مرحله از آموزش رنگ و مش با کلاه باید مو های خود را شستشو دهید. این کار باعث باز شدن کوتیکول مو ها شده و به بهتر رنگ گرفتن آن ها کمک می‌ کند. پس از پایان شستشو، با استفاده از حوله و سشوار آب اضافه مو هایتان را گرفته و آن ها را خشک کنید.

با توجه به اینکه خارج کردن موی خیس از سوراخ های کلاه سخت بوده و باعث کشیده شدن مو ها می‌ شود، با استفاده از روغن زیتون آن ها را چرب کرده و ماساژ دهید. سپس برای باز شدن گره ها، مو هایتان را به سمت عقب شانه زده و آن ها را فرم دهید.

استفاده از کلاه مخصوص

ابتدا یک پلاستیک فریزر را باز کرده و آن را بر روی مو ها قرار دهید. سپس کلاه مخصوص مش را بر روی سر قرار داده و آن را بر روی مو ها محکم کنید. این کلاه به دلیل داشتن جنس پلاستیک لاتکس، به خوبی بر روی سر فیکس شده و برای انجام مش انتخاب بسیار مناسبی است.

خارج کردن مو ها از کلاه

این مرحله اندکی دشوار بوده و ممکن است منجر به کشیده شدن مو ها شود. بنابراین همانطور که گفتیم مو ها را با روغن زیتون چرب کرده و آن ها را شانه کنید. سپس کلاه را بر روی سر گذاشته و از یک قلاب برای خارج کردن تارهای مو استفاده کنید.

 

همچنین از فشار دادن قلاب خودداری کرده و تنها تارهای سطحی مو را خارج کنید. در این میان توجه داشته باشید که قلاب تحت کنترل شما بوده و باعث خارج کردن مو های اضافی نشود. پس از اینکه تارهای مو را از سوراخ های کلاه خارج کردید، آن ها را شانه زده و گره های مو را باز کنید. این کار از باقی ماندن مو ها در زیر کلاه جلوگیری کرده و باعث بیرون آمدن تارهای مورد نظر می‌شود.

رنگ کردن مو ها

ابتدا پودر دکلره و اکسیدان مناسب با جنس مو را به خوبی ترکیب کرده و از پشت سر شروع به رنگ کردن مو ها کنید. سپس مو ها را با پلاستیک پوشانده و حرارت سشوار را به صورت دورانی بر روی سر بچرخانید. پس از کف دار شدن مواد دکلره، رنگ مو ها را در هر دقیقه چک کرده و پس از گذشت مدت زمان مورد نیاز، مو ها را شستشو دهید.

سپس کلاه را بیرون آورده و مو ها را رنگساژ کنید. برای انجام این کار، رنگ دلخواه خود را به همراه چند قطره اکسیدان با آب ترکیب کرده و با استفاده از آن مو هایتان را رنگساژ کنید. سپس مو های خود را با استفاده از نرم کننده شستشو داده و برای مشاهده نتیجه پایانی، آن ها را خشک کنید.

شیوه انجام دکلره در مش کلاهی

با استفاده از پودر دکلره و اکسیدان، مو های روی کلاه را برای استفاده از رنگ روشن آماده کنید. پس از آغشته کردن تارهای مو به مواد، سرتان را با پلاستیک فریزر پوشانده و حرارت سشوار را به صورت دورانی بر روی سر بچرخانید. حرارت سشوار به رنگ باز کردن مو ها کمک کرده و به انجام مش کلاهی سرعت می‌ دهد. بنابراین پس از کف کردن مو ها، سشوار را خاموش کرده و برای رنگ باز کردن مو ها اندکی صبر کنید.

پس از روشن شدن رنگ مو ها، کلاه را جا به جا نکرده و تنها مو های خود را شستشو دهید. پس از پاک شدن مواد دکلره، رنگ مو را با اکسیدان ترکیب کرده و تارهای مو را رنگ کنید. پس از گذشت زمان مناسب، مو ها رنگ گرفته و مواد باید شستشو داده شوند.

نکات مهم در انجام مش کلاهی

در آموزش رنگ مو نکات زیادی به هنرجویان گفته می شود. قبل از آموزش رنگ و مش با کلاه لازم است نکات زیر را در نظر گرفته و برای ایجاد نتیجه دلخواه تمام این موارد را رعایت کنید:

۱. مخلوط پودر دکلره با اکسیدان پس از گذشت ۴۵ دقیقه کارایی خود را از دست داده و منجر به سوختن مو ها می‌شود.

۲. برای رنگ کردن ریشه های مو از اکسیدان ۶ درصد و برای ساقه های مو، اکسیدان ۹ درصد را مورد استفاده قرار دهید.

۳. برای جلوگیری از سوختن مو ها، تارهای مو را به صورت مداوم کنترل کرده و مواد دکلره را در زمانی مناسب شستشو دهید.

۴. در زمان دکلره، با استفاده از کش آمدن مو ها می‌توانید کم شدن مقاومت آن ها را بفهمید.

۵. برای داشتن موهایی روشن تر، رنگ را به مدت بیشتری بر روی سر بگذارید.

۶. برای برگرداندن زیبایی و شفافیت مو ها، از رنگساژ استفاده کنید.

۷. پیش از انجام مش کلاهی، مو ها را شانه زده و گره های آن را باز کنید.

۸. برای جلوگیری از بیرون آمدن حجم زیادی از مو ها، آن ها را پس از شستشو به خوبی خشک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط

مقالات

آموزش مش فویلی جلوی سر

در دنیای آرایشگری، فویل ها معمولا برای برجسته کردن موهای مشتری استفاده می شوند. افراد بسیار کمی غیر از هنرمندان مو کاربردهای شگفت انگیز دیگر فویل

مقالات

تکنیک چانک لایت استاد منیر

رنگ کردن مو با تکنیک چانک لایت، جایگزینی برای هایلایت های سنتی تر و ظریف است. چانک لایت که از طریق فرآیندی به دست می‌آید