HASTI-LOGO2

آموزش فیس فریم

یکی از مهم ترین عوامل تاثیرگذار بر زیبایی چهره، رنگ، مدل، آرایش و زیبایی مو است. یکی از روش های آرایش مو که به تازگی رواج یافته و برای برجسته کردن اجزای صورت مناسب است، فیس فریم می باشد. از دیگر مزایای این روش می توان به ارزان بودن و راحت بودن آن اشاره کرد. در صورتی که می خواهید موهایتان بخاطر رنگ مو آسیب نبیند و تنها رنگ جلوی موها را عوض کنید، توصیه می کنیم برای آموزش فیس فریم با ما همراه شوید.

منظور از فیس فریم چیست؟

فیس فریم نوعی بالیاژ مو است که با روشن کردن موهای اطراف صورت، برجستگی چهره را افزایش می دهد. این تکنیک می تواند جلوه ای زیبا به موها و به صورت کلی به چهره شما بخشد و البته کمترین آسیب را به مو وارد می کند. این تکنیک با نام مانی پیسز یا قاب کردن صورت نیز معروف است. البته توجه به رنگ و مدل مو در آموزش فیس فریم بسیار حائز اهمیت است که حتی بر لباس بالا تنه شما نیز تاثیر خواهد گذاشت.

تکنیک فیس فریم یکی از راحت ترین و ارزان ترین روش های رنگ مو می باشد که موهای شما را سالم و دست نخورده نگه می دارد. این تکنیک در هر شرایطی پاسخگو است و با امتحان کردن آن می توانید متوجه شوید که رنگ کردن حرفه ای جلوی مو چقدر بر زیبایی چهره تاثیرگذار است. به همین منظور آموزش رنگ مو می بایست با توجه به مدل مو، تناژ پوست، رنگ زمینه مو، سلیقه شما و همچنین سبک لباس هایی که می پوشید انجام شود.

منظور از هایلایت فیس فریم چیست و برای چه افرادی مناسب است؟

یکی از بهترین روش های فیس فریم برای افرادی که می خواهند تغییر قابل توجهی در چهره خود ایجاد کنند، هایلایت فیس فریم است. هایلایت فیس فریم روی زمینه موی مشکی انجام می شود و بخشی  از جلوی موها را روشن می کند. این روش به نگهداری کمی احتیاج دارد و می تواند بدون آسیب به ریشه موها،  یک تغییر عمده در استایل ایجاد کند.

هایلایت فیس فریم مثل سایر انواع رنگ مو باید بر اساس صورت، مدل مو و ویژگی های دیگر آن انجام شود. در آموزش فیس فریم به آرایشگر گفته می شود که محل تغییر رنگ مو دقیقا باید کجا باشد و برای هر فرد به صورت سفارشی این کار انجام می شود. به طور کلی هایلایت فیس فریم مناسب در افرادی که حالت صورت متفاوت دارند، با تکنیک خاصی انتخاب می شود. مهم ترین نکات برای انتخاب فیس فریم بر اساس حالت چهره شامل:

فیس فریم مناسب برای صورت های گرد

در صورتی که زیباجو صورت گرد دارد، بهتر است از هایلایت هایی که به صورت یکنواخت در اطراف صورت انجام می شود پرهیز کند. در ازای این کار نواحی کلیدی مثل دو طرف فرق وسط، موهای نزدیک به شقیقه یا حتی پراکنده و نامتقارن کار کند. با این کار از گردتر به نظر رسیدن چهره جلوگیری می شود و صورت جذاب تر به نظر می رسد.

فیس فریم مناسب صورت های مربعی

افرادی که صورت مربعی و زاویه دار دارند، بهتر است فیس فریم را در دو طرف صورت اما کمی دورتر از فرق وسط انجام دهند. این افراد خط فک تیز و مربعی دارند و برای اینکه زوایای صورت خود را به بهترین نحو نشان دهند لازم است موها را از زاویه دار شدن دور کنند؛ به همین دلیل توصیه می شود فیس فریم های طولانی و قابل توجه در این افراد مورد استفاده قرار بگیرد.

فیس فریم مناسب صورت های بیضی

یکی از مهم ترین نکات آموزش رنگ و مش این است که اغلب مدل های رنگ مو و هایلایت برای صورت بیضی مناسب است و افرادی که صورت بیضی دارند تقریبا می توانند از هر رنگی استفاده کنند. توصیه می شود هایلایت در اطراف چشم ها انجام شود تا با ابروها یک تضاد زیبا ایجاد کند.

فیس فریم مناسب صورت های قلبی

افرادی که صورت قلبی دارند معمولا پیشانی پهن تر و چانه باریک تری دارند که در این حالت فیس فریم باید برای صورت تعادل ایجاد کند. به این منظور توصیه می شود هایلایت از شقیقه شروع شده و هر چه به سمت بالا می رود پر رنگ تر شود. البته انتخاب مدل موی مناسب نیز در این افراد از اهمیت بالایی برخوردار است.

آموزش فیس فریم

برای انجام صحیح فیس فریم علاوه بر انتخاب فیس فریم مناسب، لازم است نحوه به کار بردن آموزش ها را نیز بلد باشید. در آموزش فیس فریم اغلب سعی بر این است که هنرجو با استفاده از مدل های طبیعی و چهره واقعی افراد آموزش ببیند. مراحل فیس فریم به صورت خلاصه شامل:

در فیس فریم ابتدا با استفاده از فویل یک لایه از جلوی موی سر را جدا کرده و سپس با دکلره کردن مو آن را روشن می کنیم. سپس رنگ دلخواه را در این قسمت از مو ایجاد می کنیم که اغلب رنگ متضاد با چهره و موی طبیعی می باشد. تکنیک جدا کردن مو تا حد زیادی به آرایشگر بستگی دارد و می تواند به صورت صاف یا اریب انجام شود. فیس فریم به این صورت می تواند یک قاب از چهره درست کرده و خصوصا برای کسانی که سفیدی جلوی مو دارند بسیار کاربردی است.

توجه داشته باشید که اگرچه انتخاب رنگ موی مناسب طبق سلیقه زیباجو انجام می شود، اما آرایشگر نیز می بایست بر اساس مهارت خود رنگ موهای مناسب را به او معرفی کند؛ چرا که در غیر این صورت ممکن است فرد پس از بازگشت به خانه ناراضی بوده و آن را به گردن آرایشگر بیاندازد.

برای آموزش فیس فریم چه کنیم؟

آکادمی هستی با بیش از 15 سال سابقه حرفه ای آموزش انواع تکنیک های آرایشگری در ایران و همچنین بهره مندی از انواع مدارک و استانداردهای بین المللی، به شما کمک می کند تکنیک های مختلف آرایشگری مثل فیس فریم را به راحت ترین روش آموزش ببینید. مدرسین بین المللی این آکادمی با تمرین، تکرار و دستیاری شما را به بالاترین سطوح از این حرفه رسانده و تا انتها همراه شما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط

مقالات

آموزش مش فویلی جلوی سر

در دنیای آرایشگری، فویل ها معمولا برای برجسته کردن موهای مشتری استفاده می شوند. افراد بسیار کمی غیر از هنرمندان مو کاربردهای شگفت انگیز دیگر فویل

مقالات

تکنیک چانک لایت استاد منیر

رنگ کردن مو با تکنیک چانک لایت، جایگزینی برای هایلایت های سنتی تر و ظریف است. چانک لایت که از طریق فرآیندی به دست می‌آید