HASTI-LOGO2

آموزش مش فویلی جلوی سر

در دنیای آرایشگری، فویل ها معمولا برای برجسته کردن موهای مشتری استفاده می شوند. افراد بسیار کمی غیر از هنرمندان مو کاربردهای شگفت انگیز دیگر فویل ها را می شناسند! برای داشتن یک مش بسیار زیبا در جلوی سر شما می توانید از فویل استفاده نمایید. در ادامه با استفاده از آموزش تخصصی رنگ و مش به مراحل و آموزش استفاده از فویل برای مش می پردازیم.

آموزش مش جلوی سر با استفاده از فویل

بر خلاف تصور برخی افراد که استفاده از فویل را دست کم میگیرند، این فویل ها در رنگ مو بسیار موثر هستند. در ادامه به نقل قول از سایت bellatory به مراحل آموزش مش جلوی سر با فویل می پردازیم.

 1. موها را برش دهید

موهایی را که می خواهید رنگ کنید جدا کنید. تقسیم آن مو به دسته ‌های کوچک ‌تر به شما کنترل بیشتری برای این فرآیند می‌دهد. به طور موقت هر بخش را با یک نوار آرایشی محکم کنید.

 1. از یک شانه دم دار برای انتخاب مو برای رنگ کردن استفاده کنید

از انتهای شانه دم برای انتخاب تکه هایی که رنگ می کنید استفاده کنید. این کار مستلزم چنگ زدن هنرمندانه تکه ‌های مو یا بافتن انتهای شانه دم از میان موها برای انتخاب بخش ‌های جداگانه است. برای داشتن ظاهری طبیعی، تکه های بزرگ مو توصیه نمی شود. در عوض، از بخش های کوچکتر برای استفاده در فویل ها انتخاب کنید. اگر روی موهای یکی از دوستانتان کار می کنید، باید از قسمت های پایین (نزدیک به گردن) شروع کنید و به سمت جلو (پیشانی) حرکت کنید. اگر خودتان موهایتان را درست می کنید، احتمالاً از کناره ها شروع کرده و به سمت بالا می روید.

 1. فویل را قرار دهید

انتهای محکم و تا شده فویل را زیر قسمتی از مو که قرار است رنگ را روی آن بزنید، ترجیحاً سمت نقره ای را به سمت بالا قرار دهید (اگرچه فویل را می توان به هر صورت استفاده کرد).

 1. رنگ را اعمال کنید

رنگ مو را با یک شانه رنگی استفاده کنید. حتماً موها را کاملاً بپوشانید. از خود فویل به عنوان نوعی بوم یا میز استفاده کنید، زیرا برای تار مویی که می پوشانید کمی حالت تکیه گاه عمل می کند.

 1. فویل را بپیچید

اطمینان حاصل کنید که فویل در نزدیکی پوست سر قرار می گیرد و تا حد امکان ریشه های مو را می پوشاند تا از نفوذ رنگ به قسمت های دیگر مو جلوگیری شود. برای بستن فویل، ابتدا انتهای آن را بگیرید (در مقابل ریشه ها) و آن را به سمت بالا و دوباره تا کنید تا موها به طور کامل در یک پاکت فویل محصور شوند.

وقتی فویل را تا می‌ کنید خیلی محکم فشار ندهید وگرنه باعث نشت رنگ می‌ شوید.

برای رسیدن به این مهارت نیاز به تمرین دارید! (به یاد داشته باشید، برای موهای بلندتر، می توانید از دو تکه فویل جداگانه استفاده کنید.)

 1. فویل را تا کنید

حالا می توانید فویل را تا کنید تا انتهای موهای پوشیده شده با فویل به ریشه نزدیک شود. مراقب باشید که خیلی محکم فشار ندهید وگرنه در رنگ خود چین خوردگی خواهید داشت. اگر موها بلند هستند، ممکن است بخواهید به ‌جای تا کردن، فویل را به آرامی از پایین به سمت بالا و به سمت پوست سر بغلتانید. اگر فویل در این مرحله نامرتب به نظر می رسد نگران نباشید! برای ساختن یک فویل کاملاً تا شده تمرین لازم است.

 1. تکرار کنید

در دوره آموزش رنگ و مو  مراحل یک تا شش را تکرار کنید تا زمانی که تمام موهایی که قصد رنگ کردن دارید را فویل کنید. اگر این کار را روی موهای خود انجام دهید، به خصوص اگر موهایتان بلند است، ممکن است چند بار اول به کمک یک دوست نیاز داشته باشید.

برای مدت زمان ماندن رنگ، دستورالعمل روی بطری را بخوانید. از آنجایی که کل این روش بسیار کند است، بخش هایی که با آنها شروع می کنید بیشتر از قسمت هایی که انجام می دهید در معرض رنگ قرار می گیرند. برای اطمینان از اینکه تمام فویل ‌های شما بعد از مدت زمان مشخص شده یک رنگ هستند، ممکن است بخواهید ابتدا تمام موهایی را که می ‌خواهید رنگ کنید، جدا کنید، سپس به سرعت رنگ کنید و آنها را بپیچید.

رنگ کردن کناره‌ های مو با فویل

به نقل قول از سایت joico شما می‌ خواهید در اینجا کمی ملایم‌ تر باشید، زیرا مشتریان ممکن است بخواهند موهای خود را عقب بکشند یا آن‌ها را حالت دهند. شما در آموزش تخصصی رنگ و مش می آموزید که در کناره ها، یک بافت پشت سر هم ایجاد کنید تا مطمئن شوید که رنگ از خط مو خارج می شود.

 • یک بافت متوسط ​​را برش بزنید و روشن کننده را تا خط مو بمالید.
 • بخش را پایین بیندازید و بررسی کنید که موها کجا قرار می گیرند. یک بخش ¼ اینچی را برای کنترل بیشتر در نظر بگیرید و الگوی بافت خود را کمی تغییر دهید و از بافت پهن تر به بافتی باریک تر بروید.
 • حال به یک مثلث کوچک تبدیل می شود. با جدا کردن قسمت بالای مثلث، موها را در آنجا با روبنده بالا می‌ سازید و عمق ایجاد می‌کنید.
 • قسمت جلوی مثلث به عنوان رنگ بلوند در این قسمت عمل می کند. روشن کننده را حدود 2 اینچ از بالای خط مو بمالید.
 • در طرف دیگر تکرار کنید.

نکات و ترفند های مو با فویل

به نقل قول از سایت bellatory در دنیای آرایشگری، فویل ها معمولا برای رنگ کردن موهای مراجعه کننده استفاده می شوند.  در دوره آموزش رنگ و مو علاوه بر برجسته کردن، می توانید از فویل ها برای انجام کارهای زیر استفاده کنید:

 • نور کم
 • بیشتر موها را رنگ کنید و کمی طبیعی بگذارید (مثلاً برعکس هایلایت کردن)
 • از بخش هایی از مو در برابر فرآوری بیش از حد محافظت می کند
 • رگه های اضافی که سفید شده یا رنگی هستند را اضافه کنید
 • فقط ریشه های رنگی که در حال رشد هستند را لمس کنید

حقیقت این است که فویل آرایشگری یک ابزار همه کاره است و می تواند برای چندین کار مختلف برای ایجاد مجموعه ای از ظاهرهای جالب استفاده شود.

استفاده از فویل آلومینیومی

شما می توانید از فویل آلومینیومی معمولی برای موهای خود استفاده کنید. حتی اگر بخواهید می توانید از کاغذ موم شده استفاده کنید و البته چیزهایی که از فروشگاه لوازم آرایشی خریداری می کنید نیز جواب می دهد، اگرچه ممکن است گران تر باشد.

نحوه تعیین ضخامت مورد استفاده

از آنجایی که فویل دارای قدرت ها و ضخامت های مختلف است، باید این را نیز در نظر بگیرید. ترفند این است که از ماده ای استفاده کنید که به اندازه کافی سخت باشد تا بتواند مواد شیمیایی موجود در رنگ را حفظ کند و همچنان به اندازه کافی انعطاف پذیر باشد تا قسمت های موهای رنگ شده را جدا نگه دارد. راه دیگر برای اطمینان از اینکه فویل شما محکم می شود این است که حدود یک اینچ از فویل را در انتهای مو تا کنید تا ریشه موها را لمس کند. این باعث می شود که انتهای آن دو برابر قوی شود و کمک می کند تا اطمینان حاصل شود که رنگ در آن وجود دارد.

نحوه برش فویل

قبل از شروع، باید بسته به طول موهایی که با آن کار می کنید، فویل را به نوار هایی با اندازه قابل کنترل برش دهید. معمولاً نوار هایی به عرض 4 یا 5 اینچ (10 تا 13 سانتی متر) و طول 8 تا 12 اینچ (20 تا 30 سانتی متر) می برید. از آنجایی که باید فویل را به سمت بالا تا کنید تا موها را بپوشانید، نوار هایی را برش دهید که تقریباً دو برابر طول موهایی است که رنگ می کنید.

برای موهای بسیار بلند، به جای تا کردن یک تکه فویل غیرممکن، می توانید از دو تکه فویل جداگانه که هر کدام به اندازه طول مو هستند، به عنوان یک نوع ساندویچ فویل استفاده کنید. می توانید از یک تکه فویل استفاده کنید که طول آن کمتر از دو برابر موهای برش خورده باشد، اما موها باید فر شوند یا داخل فویل جمع شوند. در حین انجام این کار مراقب باشید تا موها خم نشوند و چین و چروک قابل مشاهده ای در رنگ باقی نماند.

ویژگی های فویل

به نقل قول از سایت mechedirect  در آموزش تخصصی رنگ و مش از ویژگی های فویل نام برده می شود. در ادامه به ویژگی های این ماده با ارزش می پردازیم.

 • ماده انتخابی سازنده برای فویل آلومینیوم است.
 • آرایشگران موافق هستند که خرید فویل ارزان است.
 • بسته های فویل از قبل برش داده نمی شوند، بنابراین آرایشگران باید آنها را به قطعاتی برش دهند که با اندازه مو و نیازهای رنگ آمیزی مشتری (رنگ آمیزی کامل سر یا رنگ آمیزی سر کوتاه) مناسب باشد.
 • استفاده از فویل آلومینیومی با رنگ‌ های برندهای مختلف آسان است، اما متخصصان آرایش مو می ‌گویند فویل می‌تواند منجر به خونریزی رنگ شود.
 • فویل ها غیر شفاف هستند، بنابراین آرایشگران می گویند که همیشه باید آنها را باز کنند تا ببینند رنگ چگونه در حال رشد است.
 • فویل آلومینیومی با باز کردن و کشیدن آرام از روی موهای مشتری پاک می شود. هنگامی که این فرآیند با دقت انجام نشود، می تواند برای مشتری درد ایجاد کند. کارشناسان می گویند که این یک فرآیند خیلی حرفه ای نیست.

توصیه  میشود برای آموزش تخصصی رنگ و مش به آموزشگاه های معتبر و مجاز مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط

مقالات

آموزش مش فویلی جلوی سر

در دنیای آرایشگری، فویل ها معمولا برای برجسته کردن موهای مشتری استفاده می شوند. افراد بسیار کمی غیر از هنرمندان مو کاربردهای شگفت انگیز دیگر فویل

مقالات

تکنیک چانک لایت استاد منیر

رنگ کردن مو با تکنیک چانک لایت، جایگزینی برای هایلایت های سنتی تر و ظریف است. چانک لایت که از طریق فرآیندی به دست می‌آید