HASTI-LOGO2

آموزش نحوه ساخت انواع رنگ های ترکیبی مو

ترکیب رنگ موها و ساختن رنگ موی منحصر بفرد یکی از جذاب ترین تکنیک ها در آرایشگری است. با توجه به این که مراحل رنگ کردن مو با تکنیک های مختلف بسیار حساس است، برای ترکیب کردن رنگ موها و ایجاد یک رنگ جدید و جذاب نیز باید تکنیک های حرفه ای را بلد باشید. اولین قدم برای ساخت انواع رنگ های ترکیبی مو، شناخت اولیه رنگ های مو است که در ادامه به توضیح آن می پردازیم.

شناخت اولیه انواع رنگ های مو

شناخت صحیح رنگ ها ابتدایی ترین نکته در ساخت رنگ موهای ترکیبی است. رنگ هایی که دارای تن قرمز، مسی، نارنجی و طلایی هستند را در گروه رنگ های گرم دسته بندی می کنیم و رنگ هایی که تن سبز، آبی و بنفش دارند را به عنوان رنگ های سرد می شناسیم. نکته حائز اهمیت هنگام ساخت رنگ موی ترکیبی این است که، رنگ هایی که تن سرد دارند را با رنگ های گرم نباید ترکیب کنید زیرا رنگ حاصل از ترکیب رنگ های سرد و گرم نتیجه مناسبی ندارد.

آموزش خواندن کاتالوگ رنگ ها

خواندن کاتالوگ رنگ مو یکی از اصلی ترین تکنیک های آموزش رنگ و مو است. در کاتالوگ مربوط به رنگ مو، رنگ ها از شمار 1 تا 10 درجه بندی می شوند. به طور کلی هر چه شماره رنگ به سمت عدد 1 برود، رنگ تیره تر است و هر چه شماره رنگ به عدد 10 نزدیک می شود، رنگ مو روشن تر خواهد بود. علاوه بر درجه، یک سری حروف نیز روی کاتالوگ رنگ درج شده است که حرف N برای رنگ موهای طبیعی، حرف C برای رنگ های دودی و… است.

رنگ موهای طبیعی (Natural) یا همان رنگ موهای گروه N قابلیت ترکیب شدن با سایر رنگ ها را دارند. درجه   1تا 4 در رنگ های طبیعی مربوط به رنگ هایی با تن آبی و سرد است و درجه 5 تا 10 برای رنگ هایی با تن گرم می باشد. برخی رنگ‌ های اصلی برای خنثی کردن اثر سایر رنگ های نیز مورد استفاده قرار می گیرند. به عنوان مثال رنگ زیتونی در گروه رنگ های سرد قرار دارد و برای خنثی کردن قرمزی مو استفاده می شود.

آموزش ساخت انواع رنگ موهای ترکیبی پرطرفدار

برای استفاده از انواع رنگ های مو ترکیبی، دکلره بودن موهای شما الزامی نیست. در ادامه آموزش ساخت انواع رنگ های ترکیبی پرطرفدار برای موهای دکلره شده و موهای بدون دکلره را بررسی می کنیم.

رنگ مو نسکافه ای (روشن)

برای این رنگ باید موی شما دکلره پایه 8 باشد. 50 میلی گرم رنگ بلوند شکلاتی، 50 کلی گرم رنگ کرم کاراملی روشن و 25 میلی گرم رنگ بلوند روشن را با 5 سانت واریاسیون نقره ای و اکسیدان ترکیب می کنیم تا در نهایت رنگ مو نسکافه ای روشن بدست آید.

رنگ مو دودی

رنگ موی دودی یکی از رنگ های ترکیبی پر طرفدار است که روی موی دکلره شده با پایه 9 نتیجه مطلوبی از این رنگ بدست می آید. برای ایجاد این رنگ باید دو سوم از رنگ موی شماره C6 یا C7 را با واریاسیون نقره ای و اکسیدان 6 ترکیب کنید.

رنگ مو دودی بدون دکلره

اگر موهای شما دکلره نیست اما می خواهید رنگ دودی روشن با نتیجه دلخواه برسید، باید 40 میل رنگ بژ متوسط، 30 میل رنگ بژ روشن، 20 میل رنگ دودی روشن، 30 میل رنگ شماره 7 زیتونی را به همراه 4 سانت واریاسیون نقره ای و اکسیدان 1 درصد را باهم ترکیب کنید. رنگ موی ترکیبی را حدود 45 دقیقه روی موهای خود بگذارید تا در نهایت رنگ دودی روشن روی موی بدون دکلره با نتیجه مطلوب بدست آید.

رنگ مو مسی

رنگ مو مسی از دیگر رنگ موهای پرطرفدار است که معمولا افرادی که پوست روشن تری دارند، جذابیت بیشتری دارد. این رنگ مو از ترکیب مقادیر مساوی رنگ مو مسی پایه 6 با رنگ مو عسلی پایه 6 به همراه بند انگشت واریاسیون بنفش و اکسیدان 6 درصد بدست می آید.

رنگ مو عسلی

برای این رنگ باید موهای شما دکلره پایه 8 باشد. از ترکیب مساوی رنگ های بلوند شکلاتی با بلوند طلایی متوسط به همراه اکسیدان 6 درصد، رنگ مو عسلی بدست می آید.

راهنمای استفاده از واریاسیون برای رنگ های ترکیبی مو

از واریاسیون با هدف از بین بردن قرمزی یا زردی موها استفاده می کنیم. واریاسیون نوعی رنگ موی خالص است که دارای 4 رنگ اصلی می باشد.

  • واریاسیون آبی برای جلوگیری از نارنجی شدن موها به رنگ های ترکیبی افزوده می شود.
  • واریاسیون نقره ای علاوه بر از بین بردن زردی موها برای براق و درخشان شدن مو نیز کاربرد دارد.
  • واریاسیون بنفش در رنگ های ترکیبی که تن قرمز دارند به منظور خنثی کردن قرمزی موها مورد استفاده قرار می گیرد.
  • واریاسیون سبز برای از بین بردن قرمزی مو کاربرد دارد.

جمع بندی

در این مطلب به آموزش ساخت پرطرفدار ترین رنگ های ترکیبی مو پرداختیم.  برای این که نتیجه رنگ های ترکیبی مطلوب باشد، تمامی نکات ذکر شده را با دقت اجرا کنید. همچنین توجه داشته باشید که رنگ مو انتخابی باید با رنگ پوست شما متناسب باشد. برای اطمینان از حساسیت نداشتن رنگ روی پوست، پیش از استفاده از رنگ های ترکیبی باید مقداری از رنگ را روی پوست امتحان کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط

مقالات

آموزش مش فویلی جلوی سر

در دنیای آرایشگری، فویل ها معمولا برای برجسته کردن موهای مشتری استفاده می شوند. افراد بسیار کمی غیر از هنرمندان مو کاربردهای شگفت انگیز دیگر فویل

مقالات

تکنیک چانک لایت استاد منیر

رنگ کردن مو با تکنیک چانک لایت، جایگزینی برای هایلایت های سنتی تر و ظریف است. چانک لایت که از طریق فرآیندی به دست می‌آید