HASTI-LOGO2

با رنگ های خوراکی در منزل رنگ مو درست کنید

یکی از روش های آسان و کم هزینه برای رنگ کردن موها، استفاده از رنگ های خوراکی است. رنگ های خوراکی در مقایسه با رنگ های شیمیایی آسیب کمتری به مو های شما می‌ رسانند. با تهیه رنگ های خوراکی در منزل می‌ توانید رنگ موی جدید درست کنید و ماندگاری آن را با افزودن اکسیدن افزایش دهید.

آموزش رنگ و مو برای آسیب ندیدن از اهمیت بالایی برخوردار بوده و مراحل تهیه رنگ مو با مواد خوراکی شامل موارد زیر است:

1) روشن کردن موها و انتخاب مکان مناسب

اولین مرحله مربوط به آماده کردن مواد رنگ مو است. توجه داشته باشید در صورت داشتن مو های تیره، رنگ روی موهایتان تاثیری نداشته یا منجر به تیرگی بیش تر آنها می‌ شود. بنابراین با استفاده از دکلره مو های خود را روشن کرده و مکان مناسبی را برای رنگ کردن مو در نظر بگیرید.

برای مثال حمام یا آشپزخانه محل مناسبی برای استفاده از مواد بوده و به راحتی قابل تمیز شدن است. همچنین‌ برای جلوگیری از ایجاد لکه یا کثیفی، از روزنامه یا تکه ای پلاستیک استفاده کرده و در آخر، آن را دور بیندازید.

2) به همراه داشتن دستکش، روپوش و کلاه نایلونی

در هنگام رنگ کردن مو از دستکش پلاستیکی استفاده کرده و پیراهنی کهنه یا تیره بپوشید. همچنین شانه های خود را به خوبی پوشانده و از روپوش مخصوص یا حوله قدیمی استفاده کنید. استفاده از کلاه نایلونی مخصوص آرایشگاه نیز از رنگی شدن لباس های شما جلوگیری می کند.

3) تهیه مواد با استفاده از کاندیشنر سفید و رنگ غذا

در این مرحله از کاندیشنر سفید یا پودر دکلره استفاده کرده و ۳۰ میلی لیتر مواد معادل ۲ قاشق غذاخوری کاندیشنر را در داخل کاسه پلاستیکی بریزید. سپس از رنگ غذا استفاده کرده و آن را با مواد داخل کاسه مخلوط کنید.

همچنین توجه داشته باشید که بیش تر شدن مقدار رنگ، در تیره تر شدن موها موثر بوده و استفاده از کاندیشنر رنگی به دلیل تغییر دادن رنگ مو پیشنهاد نمی شود. برای جلوگیری از چسبندگی مو نیز رنگ غذایی مایع یا ژل را مورد استفاده قرار داده و از رنگ هایی با پایه گیاهی استفاده نکنید.

۴) تنظیم رنگ برای خنثی کردن تن زرد یا برنجی

برای افزایش ماندگاری رنگ مو، از یک قاشق غذاخوری اکسیدان استفاده کرده و برای خنثی کردن رنگ های ناخواسته از رنگ بنفش یا آبی استفاده کنید. با توجه به اینکه تاثیر رنگ آبی روی موی بلوند باعث سبز شدن رنگ موهای شما می‌ شود؛ با تبدیل موهای خود به رنگی خنثی تر این اثر را از بین برده و به رنگ موی دلخواه خود دست پیدا کنید.

۵) تقسیم موها و شروع رنگ کردن آن ها

مو های خود را به ۴ بخش تقسیم کرده و از ریشه سر شروع کنید. سپس با استفاده از برس یا دست، مواد را به خوبی روی مو ها قرار داده و شروع به رنگ کردن کنید. همچنین برای جلوگیری از رقیق شدن رنگ و کاهش اثر آن، مراقب کف کردن رنگ باشید.

در صورتی که قصد هایلایت کردن مو های خود را دارید؛ همه قسمت های مو را رنگ نکرده و بخش های مورد نظر را با فویل آلومینیومی یا بسته پلاستیکی بپوشانید. همچنین می‌ توانید از کلاه آرایشگری استفاده کرده و پس از بیرون آوردن مو از سوراخ های کلاه، بخش مورد نظر خود را رنگ کنید.

۶) نگهداری مو ها در زیر کلاه

مو های خود را با سنجاق یا گیره محکم کرده و آن ها را به مدت ۲ ساعت با کلاه بپوشانید. همچنین توجه داشته باشید زمینه موی روشن، تاثیر رنگ پذیری را سرعت بخشیده و زمینه موی تیره به مدت زمان بیش تری برای رنگ گرفتن نیاز دارد. به طور کلی برای رنگ گرفتن موها، ۳۰ دقیقه تا ۳ ساعت زمان احتیاج است.

7) تست رنگ و شستشوی مو با آب سرد

رشته ای از موهای خود را به عنوان تست شستشو داده و در صورت مطابق بودن رنگ با سلیقه خود، مو ها را به طور کامل و با آب سرد بشویید. همچنین از شامپو یا نرم کننده استفاده نکرده و پس از شستشوی کامل، موهای خود را با حوله یا سشوار خشک کنید. در صورت روشن بودن رنگ، موهای خود را با کلاه پوشانده و اندکی بعد آن ها را شستشو دهید.

8) تثبیت رنگ مو

در صورت استفاده از کاندیشنر، مو های خود را به مدت ۳ تا ۵ روز شستشو نداده و به خوبی از آن ها مراقبت کنید. در پایان به یاد داشته باشید نوع رنگ استفاده شده و جنس مو های شما در میزان ماندگاری رنگ تاثیر گذار است. اما به طور کلی رنگ های موقتی به راحتی پاک شده و رنگ های دائمی به مدت ۲ تا ۳ هفته دوام می‌آورند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط

مقالات

آموزش مش فویلی جلوی سر

در دنیای آرایشگری، فویل ها معمولا برای برجسته کردن موهای مشتری استفاده می شوند. افراد بسیار کمی غیر از هنرمندان مو کاربردهای شگفت انگیز دیگر فویل

مقالات

تکنیک چانک لایت استاد منیر

رنگ کردن مو با تکنیک چانک لایت، جایگزینی برای هایلایت های سنتی تر و ظریف است. چانک لایت که از طریق فرآیندی به دست می‌آید