HASTI-LOGO2

ترکیب رنگ برای موهای سفید

یکی از مشکلاتی که زنان در سنین بالا با آن رو به رو می شوند سفید شدن رنگ موهایشان خواهد بود که در این حالت رنگ پذیری موها نیز سخت تر می شود. اگر شما هم موهای سفید دارید قطعا با این مشکل روبرو شده اید که پس از رنگ کردن موها و چند بار حمام رفتن، تار موها رنگشان را از دست داده و دوباره سفید می شوند. به همین جهت انتخاب یک رنگ موی مناسب از اهمیت بالایی برخوردار است تا نتیجه نهایی مورد پسند شما قرار بگیرد. ما در این مقاله قصد داریم به بررسی روش های ترکیب رنگ برای موهای سفید بپردازیم.

ترکیب رنگ برای موهای سفید به روش مردانساژ

ترکیب رنگ برای موهای سفید به روش مردانساژ موجب می شود که کوتیکول های مو باز شده و میزان رنگ پذیری آن ها افزایش پیدا کند. در این روش بایستی اول موهای خود را آغشته به اکسیدان شماره 2 یا 3 کرده و پس از 15 دقیقه بدون آن که موها را با آب شستشو دهید به کمک یک حوله ی خشک و یکبار مصرف، اکسیدان را به خوبی از روی موها پاک کنید. اکنون در این مرحله پولک های موی شما به طور کامل باز شده و رنگ پذیری خوبی دارند. بنابراین رنگ موی مورد نظر خود را همراه با اکسیدان شماره 1 تا 6 درصد ترکیب کرده و موها را آغشته به رنگ کنید. به کمک این روش رنگ به عمق موهای شما نفوذ کرده و دیگر به آسانی پاک نمی شود.

ترکیب رنگ برای موهای سفید با استفاده از شامپو شیمیایی

بانوانی که سفیدی موهای آن ها بیشتر از 20 درصد بوده لازم است برای ترکیب رنگ برای موهای سفید خود از روش شامپو شیمیایی استفاده کنند. این مدل شامپو یک نوع دکلره بسیار قوی است که از قسمت ابتدایی ریشه تا انتهای ساقه موها به آن آغشته می شود و باید دقت کنید که در کمتر از 20 دقیقه آن را از روی موهای خود پاک نمایید. در این روش باید یک پیمانه از شامپو بچه را با یک پیمانه پودر دکلره و همچنین اکسیدان 6 درصد ترکیب کنید و به تمامی بخش های موی خود بزنید. در مرحله بعد به مدت 15 دقیقه آن را همانند شامپو روی سرتان ماساژ داده و سپس به طور کامل آبکشی کنید. بعد از مرحله آبکشی موی سرتان را خشک کرده و در نهایت رنگ موی مورد نظر خود را روی موها بزنید.

ترکیب رنگ برای موهای سفید به روش پیگمنت تراپی

روش کار در پیگمنت تراپی به این صورت است که دانه های مصنوعی را به موهای سفید اضافه می کنید تا میزان رنگ پذیری آن ها افزایش پیدا کند. ترکیب رنگ برای موهای سفید در این روش به این صورت است که رنگ موی یک درجه روشن تر از رنگ مورد نظرتان را بدون آن که با اکسیدان ترکیب کنید درون یک ظرف ریخته و همراه با آب مقطر مخلوط کرده و پس از آن روی موی سرتان بزنید. در این روش نیز پس از گذشت 10 دقیقه بدون آن که موها را با آب شستشو دهید همراه با یک حوله خشک و یکبار مصرف رنگ را از روی موها به طور کامل پاک کنید و همان رنگ را همراه با اکسیدان 1 درصد ترکیب کرده و روی سرتان بگذارید و بعد از گذشت 30 دقیقه آن را به کمک آب بشویید. این روش بیشتر برای افرادی که داری موهای دکلره شده یا موهای سفید هستند مناسب است چرا که رنگ پذیری موهای این افراد پایین تر است.

هایلایت مو

یکی از رایج ترین روش های هایلایت مو استفاده از فویل است. در ادامه به آموزش رنگ مو تخصصی برای هایلایت مو خواهیم پرداخت.

در مرحله نخست باید ابتدا موها را دسته بندی کنید. بخش جلوی سر را از قسمت گوش تا گوش جدا کرده و به کمک کلیپس آن را جمع کنید. بعد از آن موهای بخش صدفی سر را با شانه نوک تیز جدا کرده و ثابت نگه دارید. پیچیدن فویل باید از قسمت انتهایی موهای گردن شروع شود.

یک لایه نازک از مو را جدا کرده و با کمک شانه نوک تیز یک زیگزاگ روی مو ایجاد کنید. بخش رویی موهایی را که زیگزاگ زدیم در دست نگه می داریم و زیر آن فویل می گذاریم. قلمو را آغشته به رنگ کرده و روی موها می کشیم. دقت کنید که باید تمامی بخش های مو به رنگ آغشته شود. پس از آن فویل را از اطراف جمع کرده و تا می زنیم که ثابت بماند. سایر بخش های مو را نیز به همین صورت تا انتها فویل بپیچید و هر 15 دقیقه یکبار موها را چک کنید تا زمانی که رنگ باز کرد آن را با آب شستشو دهید.

در پایان

همان گونه که در بالا به آن اشاره کردیم موهای سفید رنگ پذیری کمتری داشته و پس از چندبار شستشو رنگ خود را از دست می دهند و ظاهری زشت پیدا می کنند. ما در این مقاله به بررسی روش های ترکیب رنگ برای موهای سفید و همچنین آموزش هایلایت به کمک فویل پرداختیم. جهت آموزش رنگ مو تخصصی باید به افراد خبره و کار بلد همچون مربیان آموزشگاه معتبر هستی آکادمی مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط

مقالات

آموزش مش فویلی جلوی سر

در دنیای آرایشگری، فویل ها معمولا برای برجسته کردن موهای مشتری استفاده می شوند. افراد بسیار کمی غیر از هنرمندان مو کاربردهای شگفت انگیز دیگر فویل

مقالات

تکنیک چانک لایت استاد منیر

رنگ کردن مو با تکنیک چانک لایت، جایگزینی برای هایلایت های سنتی تر و ظریف است. چانک لایت که از طریق فرآیندی به دست می‌آید