HASTI-LOGO2

تفاوت آمبره مو با بالیاژ و سامبره در چیست؟

رنگ کردن مو، یکی از روش هایی است که بانوان به کمک آن، تغییرات زیادی در ظاهر خود به وجود می آورند. خانم های اهل مد، می دانند که دیگر رنگ کردن عادی موها آنقدری که باید، محبوب نیست. حتما تاکنون بارها اصطلاحات آمبره، سامبره و بالیاژ را در آرایشگاه ها شنیده و علاقه مند به یادگیری این تکنیک ها باشید. آموزش رنگ و مش‌ مو از مهم ترین عواملی هستند که در مرکز هستی آکادمی آموزش داده می شوند، لذا شما عزیزان میتوانید برای گذراندن دوره مربوطه، به این مرکز مراجعه نمایید‌‌. ما در این مقاله قصد داریم تا به سوال، «تفاوت آمبره مو با بالیاژ و سامبره در چیست؟» پاسخ دهیم.

آمبره مو چیست و چه کاربردی دارد؟

آمبره یک لغت در زبان فرانسوی بوده و معنی آن رنگی سایه دار شده است. در آمبره مو، ریشه موها تیره تر بوده و هر چه به سمت ساقه و نوک موها پیش می ‌روید، رنگ موها روشن ‌تر خواهد شد. به طور کلی می ‌توان گفت، در تکنیک آمبره، موها ظاهری دو رنگ پیدا می ‌کنند. برای دو رنگ کردن مو تنها کافی است، قسمت پایینی موها روشن شود که دکلره به خوبی می تواند، این وظیفه را انجام دهد.

یکی از اصلی ترین مزیت های آمبره مو آن است که مواد دکلره به هیچ عنوان با ریشه مو تماس پیدا نمی کنند و تنها لازم است که انتهای مو دکلره شود. همین امر سبب می شود تا این روش هیچ گونه آسیبی به پیاز مو نرساند و مو ها را به زیباترین شکل ممکن در آورد. دلیل دیگری که باعث شده آمبره مو تا این حد بین خانم ها طرفدار داشته باشد، آن است که از لحاظ اقتصادی کاملا به صرفه بوده و نیازی به مراقبت زیاد و مداوم ندارد.

آشنایی با مفهوم بالیاژ مو

بالیاژ مو نیز مانند آمبره، یک کلمه فرانسوی است که اصطلاحاً به جارو کشیدن هم معنا می شود. علت انتخاب این نام برای این تکنیک، آن است که مو ها باید با حرکت رفت و برگشتی مثل جارو رنگ‌ شوند. در این تکنیک هرچه به سمت ساقه مو می ‌رویم، رنگ مو روشن  می ‌شود. مسئله ای که باعث جلوه طبیعی و زیبایی بالیاژ می شود، آن است که رنگ روشن فقط باید در قسمت سطحی مو اعمال‌ شود و قسمت‌ های زیرین مو تیره باقی می ‌ماند. از آن جا که بالیاژ، جلوه ای طبیعی و بسیار زیبا به مو می بخشد، بیشتر بانوان از این تکنیک برای رنگ کردن مو های خود استفاده می کنند.

سامبره مو، تکنیکی ساده و پرطرفدار

درباره سامبره مو، لازم است بدانید که رنگ کردن مو به روش سامبره، نسبت به بالیاژ و آمبره، یک تکنیک مدرن تر و به روزتر است. سامبره، ترکیبی از تکنیک های آمبره و بالیاژ می باشد. سامبره مو شباهت زیادی به روش آمبره داشته و مانند همان تکنیک، ریشه موها رنگ تیره تری به خود میگیرند و هر چه به سمت ساقه و انتهای مو نزدیک می شویم، رنگ مو روشن تر می شود.

تنها تفاوت رنگ موی آمبره و سامبره در آن است که در تکنیک تقسیم بندی سامبره، تغییر تناژ رنگ مو به شکل ملایم تری نسبت به روش آمبره صورت می گیرد. فرق دیگر، آن است که این تکنیک بر خلاف آمبره، که عمدتا برای موهای تیره، مناسب است، در رنگ های مختلف قابل پیاده سازی بوده و برای مو های بلوند نیز قابل استفاده می باشد.

تفاوت آمبره، سامبره و بالیاژ

در این بخش قصد داریم به بررسی چند مورد از تفاوت های بارزی که از نظر ظاهری؛ میان آمبره، سامبره و بالیاژ مشهود است، بپردازیم.

  • اولین و اصلی ترین فرق آمبره، سامبره و بالیاژ، در نمای ظاهری آن هاست و این را زمانی متوجه می شوید که هر سه مدل را در کنار هم مشاهده کنید؛ در همان لحظه اول، فرق آن ها در نمای ظاهری به چشم خواهد آمد.
  • در روش آمبره، یک رنگ تیره در بالا و یک رنگ روشن تر در انتهای مو مشاهده خواهید کرد. در این روش تمایز واضحی بین دو رنگ متضاد دیده شده، که می تواند برای آن دسته از دختران جوانی که دوست دار تنوع هستند، مناسب باشد.
  • در تکنیک سامبره نیز مانند تکتیک آمبره، شاهد تغییر رنگ از تیره به روشن خواهید بود، با این تفاوت که روشنایی مو، از ریشه به نوک مو صورت می ‌گیرد و برخلاف روش آمبره که فقط دو رنگ مختلف به کار گرفته شده است. در تکنیک سامبره، شما چندین رنگ از تیره به روشن را مشاهده می ‌کنید و در انتهای مو، رنگ روشن را در میان موی تیره خواهید داشت و همین مسئله، جذابیت و زیبایی مو را دو چندان می کند.
  • در تکنیک بالیاژ، مانند دو تکنیک قبلی ریشه مو تیره ترین رنگ را دارد، و هر چه به سمت نوک مو می رویم، رنگ مو روشن تر می شود.

جمع بندی

همانطور که در متن بالا گفته شد، آمبره، بالیاژ و سامبره تفاوت هایی با یکدیگر دارند. این تفاوت ها در نکات ریز و جزئی آن ها، معنا می شوند. یکی از بهترین آموزشگاه ها برای آموزش رنگ و مش، مرکز هستی آکادمی بوده که دارای کادری مجرب و خبره می باشد. اگر قصد فراگیری این سه تکنیک را دارید، می توانید به مرکز هستی آکادمی مراجعه کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط

مقالات

آموزش مش فویلی جلوی سر

در دنیای آرایشگری، فویل ها معمولا برای برجسته کردن موهای مشتری استفاده می شوند. افراد بسیار کمی غیر از هنرمندان مو کاربردهای شگفت انگیز دیگر فویل

مقالات

تکنیک چانک لایت استاد منیر

رنگ کردن مو با تکنیک چانک لایت، جایگزینی برای هایلایت های سنتی تر و ظریف است. چانک لایت که از طریق فرآیندی به دست می‌آید