HASTI-LOGO2

تکنیک چانک لایت استاد منیر

رنگ کردن مو با تکنیک چانک لایت، جایگزینی برای هایلایت های سنتی تر و ظریف است. چانک لایت که از طریق فرآیندی به دست می‌آید که معمولاً به آن تکه شدن می گویند. این تکنیک نخستین بار در سال 2018 در وارد دنیای زیبایی شد و معمولاً تضاد پررنگی با رنگ موی طبیعی یک فرد دارد و روی تارها یا تکه های موی بزرگتر اعمال می‌شود.

تکنیک چانک لایت چیست؟

سایت میکاپ اند بیوتی در این باره می‌گوید، تکنیک چانک لایت یکی از شیک ترین روش های رنگ کردن مو است. چانک لایت به این معنی است که بخش های ضخیم تر و تصادفی از موها را برداشته و با تناژ رنگی متفاوت، یک تضاد زیبا روی موها ایجاد کنید. این تکنیک ظاهر دراماتیک فوق العاده ای به مدل موهای شما می دهد. برای انجام تکنیک چانک لایت همیشه یک رنگ متضاد با رنگ موهای طبیعی خود انتخاب کنید.

نحوه انجام تکنیک چانک لایت

طبق اطلاعات موجود در سایت میکاپ، پاپانیکولاس می‌گوید: «اگر موهای شما خیلی تیره است، ممکن است به بیش از یک جلسه نیاز داشته باشید تا هایلایت‌های بسیار بلوند داشته باشید و ممکن است مجبور شوید دو تا سه بار روی همان موها بزنید تا بسیار روشن شوند. با توجه به این که برای دستیابی به چانک لایت در برخی افراد نیاز به جلسات متعدد دارد، ممکن است باعث آسیب و شکستگی در تارهای مو شود، بنابراین در انجام تکنیک چانک لایت کمی صبور باشید. توصیه می‌کنیم برای هایلایت های حجیم با تکنیک چانک لایت به آرایشگر مراجعه کنید. اگر قصد دارید به عنوان هیرکالریست مشغول به فعالیت شوید، در دوره آموزش رنگ مو هستی آکادمی شرکت کنید تا با تمام تکنیک‌های مربوط به رنگ، مش، لایت و… آشنا شوید.

مخلوط مناسب برای انجام تکنیک چانک لایت را تهیه کنید

برای شروع فرآیند رنگ مو با تکنیک چانک لایت وسایلی از جمله کیت رنگ مو، رول فویل آلومینیومی، شانه دم موش، حوله، تی شرت، برس رنگ مو و کاسه ای برای مخلوط کردن رنگ و اکسیدان را لازم دارید. با تصمیم گیری در مورد اینکه کدام سایه هایلایت با سطح و ته رنگ پوست شما مطابقت دارد، شروع کنید. اگر ته رنگ سرد دارید یک سایه سرد و برای ته رنگ گرم یک سایه گرم انتخاب کنید.

یک تیشرت کهنه بپوشید و حوله قدیمی را دور شانه های خود بپوشانید تا از لکه های رنگی جلوگیری کنید. همچنین مقداری ژل یا کرم را روی پوست اطراف خط موی خود بمالید تا پوستتان لک نشود. رنگ را طبق دستورالعملی که روی جعبه داده شده در یک کاسه مخلوط کنید.

توجه داشته باشید که شما فقط بالای سر خود را رنگ می کنید، پس موهای خود را به پهلو تقسیم کنید و یک قسمت افقی نازک از مو را بردارید. یک کاغذ فویل زیر قسمت قرار دهید و به آن قسمت از مو رنگ بزنید. طبق اطلاعات موجود در سایت استایل کریزی، سایر مراحل انجام تکنیک چانک لایت عبارتند از:

  1. با استفاده از انتهای اپلیکاتور قلاب یک ظاهر طراحی شده پلاستیکی، تمام پودر لایتنینگ و تمام توسعه دهنده های تکه تکه را در لوله مخلوط کنید.
  2. از انتهای صاف قلاب / اپلیکاتور استفاده کنید تا مخلوط رنگ را به اندازه کافی روی دسته‌های جدا شده مو بمالید.
  3. از دستان خود استفاده کنید تا مخلوط را به طور یکنواخت در طول موها پخش کنید. مطمئن شوید که تارهای مو کاملاً اشباع شده باشند. مخلوط را ابتدا روی رشته های پشتی (تاج کلاهک) بمالید و سپس دسته‌های مو را دور از صورت قرار دهید.
  4. موهای رها شده را روی سر جمع کنید.
  5. بررسی زمان خود را در فواصل 10 دقیقه ای انجام دهید. راهنمای زمان بندی در زیر آمده است. هدف از راهنمای زمان بندی این است که مطمئن شوید موها به رنگ زرد کم رنگ رسیده اند. مخلوط را از یک تکه پاک کنید تا رنگ آن بررسی شود. به یاد داشته باشید که پس از بررسی، رشته را دوباره بپوشانید. برای بررسی مو هر بار از یک تکه متفاوت استفاده کنید.
  6. مخلوط را روی موها بگذارید تا روشنایی ایده آل به دست آید.

شستشوی رنگ

هنگامی که تارها به سبکی ایده‌آل رسیدند، فویل‌ها را برداشته و مخلوط روی موها را با آب ولرم بشویید. سپس به آرامی کلاهک را بردارید و آن را همراه با مخلوط باقیمانده دور بریزید. بسته شامپو حالت دهنده را باز کنید، روی موها بمالید و به صورت خامه ای در آورید. سپس به طور کامل آبکشی کنید.

راهنمای زمان بندی برای تکنیک چانک لایت

در هنگام روشن شدن، مو مراحل مختلفی را طی می کند تا زمانی که به رنگ زرد کم رنگ ایده آل برسد. بسته به رنگ طبیعی مو، زمان روشن شدن متفاوت است. هر چه موها تیره تر باشد، زمان روشن شدن بیشتر است. نمودار زیر محدوده زمانی هر یک از گروه های رنگ موی طبیعی را نشان می دهد. تست را در حداقل زمان شروع کنید و تا رسیدن به رنگ دلخواه ادامه دهید. زمان تقریبی رنگ موی طبیعی:

  • بلوند متوسط تا تیره 20 دقیقه
  • قهوه ای روشن 30 دقیقه
  • قهوه ای متوسط 40 دقیقه
  • قهوه ای تیره 60 دقیقه

چانک لایت با استاد منیر

استاد منیر یکی از چهره‌های سرشناس در حوزه زیبایی و رنگ مو است که انواع تکنیک‌های کوتاهی مو، رنگ مو و هایلایت را در کوتاه‌ترین زمان ممکن و با بهترین کیفیت در اختیار مشتریان قرار می‌دهد. در اینجا می‌توانید ویدئوهایی از تکنیک چانک لایت با استاد منیر را مشاهده کنید. دوره ‌های آموزش تخصصی رنگ و مش استاد منیر هر چند وقت یکبار برگزار می‌شود اما دسترسی به این آموزش‌ها برای همه افراد امکان پذیر نیست. ما در هستی آکادمی شرایطی را فراهم کرده‌ایم که با شرکت در دوره‌های آموزشی تمام تکنیک‌های تخصصی رنگ مو و مش را دریافت کنید.

سایر روش‌های هایلایت مو

معمولا در سنین پایین‌تر افراد ترجیح می‌دهند برای ایجاد تغییر در رنگ مو و استایل خود از تکنیک چانک لایت استفاده کنند. سایر روش‌های هایلایت مو نیز جذابیت خود را دارند. در ادامه برخی از تکنیک‌های پرطرفدار هایلایت مو در سایتهای خارجی را معرفی می‌کنیم.

بالیاژ

بالیاژ واژه‌ای فرانسوی است و یک تکنیک هایلایت مو بدون فویل است که ترکیبی یکپارچه روی موها ایجاد می کند. اگر بالیاژ توسط آرایشگرهای باتجربه انجام شود، می‌توانید یک هایلایت جذاب با رنگ‌های کاراملی داشته باشید. در تکنیک بالیاژ ریشه موها رنگ نمی‌شود، بنابراین موهای بالیاژ شده نسبت به موهای هایلایت شده با روش‌های سنتی نیاز به مراقبت کمتری دارند.

 

تکنیک Foil-ayage

این تکنیک تا حدودی مشابه بالیاژ است اما آرایشگر در این روش برای هایلایت مو از فویل برای روشن شدن بیشتر دسته ‌های مو استفاده می‌کند. اگر بالیاژ خیلی ظریف به نظر می‌رسد، از آرایشگر خود بخواهید دسته‌های موی بیشتری را برای رنگ و فویل پیچیدن جدا کند. این تکنیک رنگ مو برای افرادی که رنگ پوست آنها سبزه است یا کسانی که می‌خواهند خیلی بلوند باشند عالی است. از آنجایی که موها در فویل پیچیده شده است، شما آن رشته های رنگ پر جنب و جوش را خواهید داشت. برای کسانی که نمی‌خواهند تغییرات نامحسوس و زیبا در رنگ موهای خود احساس کنند، این تکنیک رنگ مو انتخابی عالی است.

آمبره

Ombré از کلمه فرانسوی گرفته شده است که به معنای “رنگی است که درجه بندی شده باشد”. این نوع از روش هایلایت کردن تا انتهای موهای شما می رسد. یک آمبره کلاسیک با یک رنگ در بالای سر شما شروع می شود و رنگ به رنگ دیگر یا سایه در انتهای موهای شما تغییر می کند. این تکنیک اغلب با بالیاژ مقایسه می شود. اگرچه این دو روش مشابه اند، اما نتیجه نهایی متفاوت است. طبق گفته عامیانه، آمبره بیشتر یک سبک است، در حالی که بالیاژ یک تکنیک است.

سامبره

اگر احساس می کنید ظاهر قبلی برای شما خیلی دراماتیک است، پس یک Sombré راهی برای رفتن است. تکنیک سامبره در نتیجه ظاهری خیره کننده، ظریف و زنانه دارد. در واقع تکنیک سامبره تغییر چندانی در رنگ موها ایجاد نمی‌کند بلکه با ایجاد یک تضاد ملایم باعث زیبایی موها می‌شود.

جمع بندی

در این مطلب ضمن بررسی تکنیک چانک لایت، سایر روش‌های پرطرفدار هایلایت مو را نیز بررسی کردیم. برای هایلایت کردن موها روش‌های متعددی از جمله آمبره، سامبره، بالیاژ و… وجود دارد که انتخاب روش هایلایت به سلیقه افراد بستگی دارد. همچنین اگر می‌خواهید به عنوان Hair Colorist حرفه‌ای عمل کنید، لازم است با تمام تکنیک‌های هایلات مو و روش‌های تخصصی رنگ و مش آشنا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط

مقالات

آموزش مش فویلی جلوی سر

در دنیای آرایشگری، فویل ها معمولا برای برجسته کردن موهای مشتری استفاده می شوند. افراد بسیار کمی غیر از هنرمندان مو کاربردهای شگفت انگیز دیگر فویل

مقالات

تکنیک چانک لایت استاد منیر

رنگ کردن مو با تکنیک چانک لایت، جایگزینی برای هایلایت های سنتی تر و ظریف است. چانک لایت که از طریق فرآیندی به دست می‌آید