HASTI-LOGO2

جدیدترین آموزش حرفه ای مش سوزنی بدون کلاه

افراد برای تغییر خود و رسیدن به زیبایی مورد نظر دست به تغییراتی می زنند. یکی از پرطرفدارترین این تغییرات رنگ مو است که حتما باید کسی که رنگ مو را انجام می دهد دوره تخصصی رنگ و مو را گذرانده باشد. یکی از روش های رایج در رنگ مو مش سوزنی است که بسیار نتیجه زیبایی خواهد داشت. در مواقع استفاده از مش و هایلایت در اغلب مواقع رنگ مو تیره است و در اواسط آن تعدادی دسته مو رنگی هستند. شما خود می توانید تعداد دسته ها و کلفتی و نازکی دسته ها را به سلیقه خودتان مشخص کنید. مش سوزنی با کلاه انجام می شود اما در بعضی مواقع متخصصان رنگ مو از کلاه برای مش سوزنی استفاده نمی کنند. در ادامه به چگونگی این امر می پردازیم.

آموزش مش سوزنی حرفه ای فویلی

یکی از روش های مش سوزنی که با آن می توانید یک مش بسیار زیبا داشته باشید مش سوزنی فویلی است. در این روش مش کردن از کلاه استفاده ای نمی شود و با استفاده از فویل مو ها را رنگ می زنیم. بعضی از افراد معتقد هستند مش بدون استفاده از کلاه که مو را توسط قلاب مش جدا کنیم ممکن نیست. در صورتی که این عقیده غلط است و روش مش سوزنی فویلی روشی بسیار رایج و مورد استفاده است و از نتیجه بسیار زیبایی برخوردار است. به دلیل اینکه این روش در میان خانم هایی که به دنبال زیبایی هستند بسیار رواج دارد، ما در ادامه به آموزش مش کردن سوزنی مو با استفاده از فویل در خانه می پردازیم.

۱_تقسیم بندی مو

در مرحله اول انجام مش سوزنی با فویل باید مو را با فویل قسمت بندی کنید. این مرحله به این صورت انجام می شود که دو قسمت مستطیل از کنار گوش ها و یک قسمت مستطیل از بالای سر جدا می کنیم. سپس تمامی موهایی که از گردن تا بالای سر قرار را تقسیم بر دو می کنیم. البته باید توجه داشت که مساوی و برابر بودن دو قسمت از اهمیت بالایی برخوردار است. این امر را برای قسمت های کنار گوش تکرار می کنیم یعنی از بغل گوش مجدد مو ها را تقسیم بر دو می کنیم.

2_ قرار دادن مو درون فویل سمت راست

در این مرحله که یکی از مراحل حساس کار است باید مو را درون فویل قرار دهید. البته این امر با توجه به نکاتی انجام می شود زیرا اگر در این مرحله اشتباهی صورت گیرد شاید در انتها مش سوزنی دلخواه شما بر روی موهایتان قرار نگیرد. در ابتدا یک دسته مو از بغل گوش راست جدا می کنیم. برای این جدا کردن حتما باید به نکاتی توجه کنید.

  • جدا نکردن دسته ضخیم
  • سفت بودن مواد ترکیبی

جدا نکردن دسته ضخیم

حتما باید به این نکته توجه داشته باشید دسته ای که از مو جدا می کنید هرگز ضخیم نباشد. بر این امر به این دلیل تاکید بسیار می شود که اگر دسته ای که برای مو جدا می شود ضخیم باشد سبب نشتی مواد می شود و این نشتی سبب می شود که فویل به سمت پایین حرکت کند.

سفت بودن مواد ترکیبی

یکی دیگر از نکاتی که در امر رنگ کردن مو به روش مش سوزنی بسیار تاکید می شود و در دوره تخصصی رنگ و مو به شما آموزش داده می شود سفتی مواد است. در زمان رنگ کردن مو حتما به این نکته توجه داشته باشید که مواد سفت باشند زیرا اگر مواد شل باشند نشتی می کنند. منظور از مواد همان موادی است که برای مش ترکیب می کنند مانند مواد آمبره.

3_ قرار دادن مو جلوی سر درون فویل

در زمانی که قرار دادن موی سمت چپ و راست در درون فویل به پایان رسید نوبت قرار دادن موی جلوی سر درون فویل است. یکی از راه هایی که می توانید به زیبایی مش انجام شده بی افزایید این است که موی جلوی سر را به شکل شلال درون فویل قرار دهید. منظور از شلال همان شکل زیگزاگی است که از طرفدار بسیار بالایی برخوردار است و در اینجا زیبایی بسیار خیره کننده ای به مو های شما می بخشد.

4_ ترکیب دکلره و اکسیدان

در مرحله بعدی اکسیدان و پودر دکلره را با یکدیگر ترکیب کنید. البته حتما به این نکته توجه داشته باشید که برای قرار دادن این ترکیب برای روی مو زمان محدودی دارید. محدودیت قرار دادن این ترکیب بر روی مو چهل و پنج دقیقه است. یعنی بعد از این زمان دیگر این پودر بیهوده است و عملی انجام نمی دهد. در اینجا نیز تنها اکسیدان فعالیت می کند که همانطور که در دوره تخصصی رنگ و مو گفته می شود، سبب سوختن مو می شود.

نکاتی در رابطه با مش سوزنی بدون کلاه

یکی از نکاتی که در این نوع مش کردن وجود دارد این است که مش کردن مو ها را از کنار گوش راست آغاز کنید. این امر به سبب دلایلی موجب می شود نتیجه مطلوب تری کسب کنید و میزان رضایت شما را از نتیجه نهایی بالا می برد. یکی دیگر از نکات این است که می توانید از یک راه دیگر استفاده کنید. برای مثال به طور مکرر و پشت هم دو یا سه تکه مو را درون فویل بگذارید و دقیقا به مساوی همان لایه های آزاد را جداسازی کنید. البته حتما توجه کنید ضخامت لایه های داخل فویل با لایه های آزاد برابر باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط

مقالات

آموزش مش فویلی جلوی سر

در دنیای آرایشگری، فویل ها معمولا برای برجسته کردن موهای مشتری استفاده می شوند. افراد بسیار کمی غیر از هنرمندان مو کاربردهای شگفت انگیز دیگر فویل

مقالات

تکنیک چانک لایت استاد منیر

رنگ کردن مو با تکنیک چانک لایت، جایگزینی برای هایلایت های سنتی تر و ظریف است. چانک لایت که از طریق فرآیندی به دست می‌آید