HASTI-LOGO2

خواص رنگ کردن مو با پوست گردو

برخی از افراد به دلیل آسیبی که مواد شیمیایی به مو میرساند تمایلی به رنگ کردن موهایشان با مواد شیمیایی ندارند و آنها با استفاده از آموزش رنگ و مو از پوست گردو برای رنگ کردن موهایشان استفاده میکنند. گردو به خاطر رنگدانه هایی که دارد که هنگام پوست کندن سیاهی اش در روی دستان مشخص است می تواند یکی از عناصر رنگ مو طبیعی باشد. در ادامه مطلب به طور کامل این مبحث را بررسی می کنیم:

فواید و خواص استفاده از پوست گردو به عنوان رنگ مو

وقتی در سن کم تصمیم به رنگ کردن مو ها می گیرید بهتر است از راه ها و ترفند هایی استفاده کنید که آسیب کمتری به مو ها وارد کند. در آموزش رنگ و مو گفته می شود یکی از راه های ساده و مهم این است که به جای استفاده از رنگ موهای شیمیایی از رنگ موهای طبیعی استفاده کنیم. با استفاده از نباتات و گیاهان میتوانیم یک پوشش گیاهی عالی داشته باشیم که به خوبی موی سفید را پوشش بدهد. یکی از مشهور ترین گیاهانی که برای رنگی کردن مو ها از آن استفاده می شود حنا است. از حنا که یکی از رنگ موهای موثر است، در زمان های قدیم برای این امور استفاده می شد.

 • همه مو ها را حتی موهای سفید را کاملا رنگ می کند.
 • سبب تقویت مو و حفظ سلامت مو می شود.
 • باعث جلوگیری از ریزش بیش از اندازه مو ها می شود.
 • میکروب ها و آلودگی ها و ویروس‌ های روی مو را نابود می کند.
 • از میزان شوره سر به مقدار چشم گیری می کاهد.
 • همچنین پوست گردو اگر در دهان و دندان استفاده شود سبب تقویت لثه و تغییر پی اچ محیط دهان می شود.

ساخت رنگ مو با پوست گردو

در زمان قدیم از فواید و خواص پوست گردو استفاده های بسیاری شده است. درست کردن رنگ مو با پوست گردو از قدیم رایج بوده و متعلق به زمان کنونی نیست، اما در رابطه با ریشه تاریخی آن اطلاعات دقیقی در حال حاضر در دسترس نیست. درباره محتوای پوست گردو گفته می شود که حاوی میزان زیادی ژوگلون و پومبا ژین و تانن است.  احتمالا اسم تانن به گوشتان خورده است. تانن همان ماده ای است که به چای سیاه رنگ می دهد. بنابراین می توان گفت پوست گردو می تواند مقدار بسیار زیادی توانایی رنگ دهی داشته باشد. پارچه و چوب و مو از جمله چیزهایی است که پوست گردو می تواند موجب تغییر رنگ آنها شود.

 

مزایا رنگ مو با پوست گردو

یکی از مزایای رنگ مو با پوست گردو نرم کنندگی پوست و مو است. از دیگر مزایای آن می توان به بدون ضرر و مشکل دار نبودن آن اشاره کرد. حتی می توان به دفعات مکرر مو را با پوست گردو بدون نگرانی رنگ کرد چون پوست گردو هیچ گونه مواد شیمیایی ندارد و برعکس رنگ های شیمیایی از مضراتی همچون شکنندگی و خشکی مو و زبری و موخوره و شوره جلوگیری می کند. رنگ دقیق مویی که با پوست گردو رنگ شود را نمی توان گفت زیرا رنگ نتیجه بستگی به رنگ موی اصلی فرد دارد اما در آموزش رنگ و مو گفته شده است که رنگ با پوست گردو حدودا تناژ قهوه ای روشن تا تیره و سیاه روی مو ایجاد می کند.

نباید های مهم در رنگ با پوست گردو

در رنگ کردن مو با پوست گردو باید حتما به نباید هایی توجه کرد تا رنگ دلخواه و سالم نتیجه کار باشد. در ادامه به آموزش رنگ و مو با گردو می پردازیم:

 • اگر میتوانید از رنگ موهای قرمز مثل حنا استفاده نکنید، زیرا ممکن است مو ها رنگ نگیرند.
 • از استفاده مواد سیلیکونی موجود در شامپو ها و نرم کننده ها خودداری کنید. زیرا مواد سیلیکونی کنی به سیب خاصیت پوشانندگی پایه های رنگ پذیر باعث می شوند رنگ دانه های پوست گردو به مو نرسد و در نتیجه مو رنگ دلخواه را دریافت نکند.
 • این روش برای مو های کراتین شده به کار نمی رود.
 • در این روش از استفاده از اکسیدان های شیمیایی و مواد دکلره خودداری کنید.
 • قبل از رنگ کردن مو حتما مطمئن شوید که به گردو با پوست گردو آلرژی نداشته باشید، چرا که بعضی افراد به پوست گردو حساسیت دارند و این روش برای آنها توصیه نمی شود.

نکات کلیدی هنگام رنگ مو با پوست گردو

گردو قابلیت رنگ دهی بالایی دارد، پس می توان گفت این ماده فقط موها را رنگ نمیکند و می تواند هر چیز دیگری مانند لباس را هم رنگی کند. بنابراین اگر آموزش رنگ و مو را دیده باشید می دانید که باید به نکات زیر توجه کنید:

 • سعی کنید لباسی که هنگام رنگ زدن می پوشید لباس مهمی نباشد که وقتی کارتان تموم شد لباس را دور بیندازید.
 • حتما از دستکش استفاده کنید.
 • از ظروف لعابی و استیل استفاده کنید.
 • برای رنگی نشدن اعضای بدن مثل گوش و گردن و پیشانی از روغن طبیعی استفاده کنید تا پوست رنگ نگیرد.
 • از ایستادن زیر دوش حمام خودداری کنید زیرا سبب می شود رنگ به همه جای بدن پاشیده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط

مقالات

آموزش مش فویلی جلوی سر

در دنیای آرایشگری، فویل ها معمولا برای برجسته کردن موهای مشتری استفاده می شوند. افراد بسیار کمی غیر از هنرمندان مو کاربردهای شگفت انگیز دیگر فویل

مقالات

تکنیک چانک لایت استاد منیر

رنگ کردن مو با تکنیک چانک لایت، جایگزینی برای هایلایت های سنتی تر و ظریف است. چانک لایت که از طریق فرآیندی به دست می‌آید