HASTI-LOGO2

رنگ زمینه مو برای مش

یکی از متداول ترین پرسش هایی که بیشتر افراد قبل از مش با آن مواجه می شوند این است که دقیقا چه رنگ زمینه مو برای مش مورد نظرشان درست و خوب است. در آموزش تخصصی رنگ و مش گفته می شود که اگر مد نظر شما مش با رنگ روشن است، قطعا این مش روی رنگ موی تیره جلوه گری بیشتری دارد. به عنوان مثال افرادی که قصد دارند مش کرمی  انجام دهند، بهترین زمینه رنگ مو برای مش آن ها سیاه تا قهوه ای سوخته است، اما برای افرادی که به رنگ تیره برای مش مو علاقه مند هستند، قطعا زمینه روشن نمی تواند بهترین انتخاب باشد بلکه رنگ تیره بهترین گزینه است.

پس نکته مهم در مورد انتخاب مناسب ترین زمینه رنگ مو برای مش این است که شما باید با دقت بالا به رنگ مشی که مورد نظرتان است، اقدام به گزینش رنگ زمینه مو برای مش کنید.

پوشش و مش زمینه ی روشن مو

به گفته سایت hair  که در دوره آموزشی رنگ و مو هم نیز گفته می شود، در حالی که زنان بیشتری انتخاب می کنند که تارهای نقره ای خود را به عنوان یک مد قدرتمند نمایش دهند، ما می دانیم که در پوشاندن موهای روشن برای همه مناسب نیست. خوشبختانه، اگر می ‌خواهید آن روشن ها را بپوشانید، مجموعه‌ای از گزینه‌ ها در دسترس شماست – فقط باید در مورد نحوه انجام آن استراتژیک باشید. این بدان معناست که بهترین رنگ مو را برای موهای روشن انتخاب کنید که ماندگاری داشته باشد و به نظر شما خوب باشد.

مش و هایلایت موی روشن

بهترین تکنیک رنگ کردن موهای روشن در نهایت به ظاهری که می‌ خواهید به دست آورید و میزان پوششی که می‌ خواهید بستگی دارد. اگر می‌ خواهید تمام موهای روشن روی سرتان را با سایه ‌ای یکنواخت بپوشانید، پیشنهاد می‌کنیم یک سرویس رنگ سراسری را انتخاب کنید. با این حال، اگر هدف شما ترکیب یکپارچه رنگ ‌های روشن باشد، برجسته کردن ممکن است بهتر باشد.

بهترین رنگ مش های پوشاننده ی زمینه های روشن

بسیاری از خانم‌ها در خانه با رنگ‌ های جعبه ‌ای رنگ روشن شان را برطرف می‌کنند ، اما اگر با رنگ ‌های روشن سر و کار دارید، هیچ چیز بهتر از رنگ موی سالنی نیست. آیا تا به حال متوجه شده اید که موهای روشن نسبت به رشته های رنگدانه زبر تر هستند؟ این به این دلیل است که وقتی فولیکول‌ ها تولید رنگ را متوقف می‌کنند، تولید سبوم را نیز متوقف می‌کنند که موها را نرم و مرطوب نگه می ‌دارد. این منجر به یک بافت سیمی می شود که می تواند نفوذ رنگ خانگی و چسباندن روی رشته ها را دشوار کند. یک رنگ ‌شناس حرفه‌ ای می ‌داند که چگونه این موهای زبر را به بهترین وجه رنگ کند و به موهای روشن شما پوشش لازم را بدهد تا بهترین نتیجه را تضمین کند.

 مهم ترین نکات در مش زمینه های روشن

بهترین نکته ای که باید حتما به آن توجه شود و در آموزش تخصصی رنگ و مش نیز گفته شده است، این است که با یک حرفه ای مشورت کنید! آرایشگر های حرفه ای در زمینه شیمی رنگ مو به خوبی آموزش دیده اند. این واقعاً آن چیزی نیست که بیشتر مردم می توانند خودشان با آن مقابله کنند و خودشان تشخیص دهند.

این فقط رنگ نیست که مهم است. فرمول هایی که فقط در دسترس افراد حرفه ای هستند، رنگ های روشن را بهتر از بقیه پوشش می دهند. رنگ موهای نیمه دائمی  برای موهای  روشن توصیه می شود، اگر آماده هستید به رنگ جدید متعهد شوید. به عنوان یک امتیاز، آرایشگر شما می تواند نکاتی را برای حفظ موهای روشن شما تا حد امکان نرم و قابل کنترل ارائه دهد.

رایج ترین راه حل ها برای مش مو های روشن

به نقل قول از سایت  hair اگر به این فکر می کنید که کدام روش رنگ آمیزی برای شما بهترین است، در اینجا سه ​​مورد از رایج ترین راه حل ها را که در دوره آموزش رنگ مو آمده است به طور خلاصه شرح می دهیم.

 • پوشش روشنی دائمی

اگر رنگ موی دائمی برای موهای روشن همان چیزی است که به دنبال آن هستید، اجازه دهید شما را با خط رنگ مو دائمی ردکن (فقط در سالن ها موجود) آشنا کنیم. این فرمول ها پوشش 100 درصد روشنی و یک سطح لیفت را تنها در 10 دقیقه فراهم می کنند. رنگ ژل لاک 10 دقیقه رنگ در 14 سایه وجود دارد و پوشش سریع روشنی را ارائه می دهد، چه رشته های شما بلوند ، سبزه یا مسی باشند .

 • پوشش روشنی نیمه دائمی

برای نتایج طولانی مدت (اما نه دائمی)، می توانید براق کننده مو مانند Redken Shades EQ را انتخاب کنید . این فرمول های براق کننده موی نیمه دائمی و بدون آمونیاک می توانند تغییر رنگ موقت را تنها در 20 دقیقه از جمله پوشش روشنی ایجاد کنند. نتایج چهار تا شش هفته باقی می ماند، به این معنی که می توانید بدون وابستگی و ماندگاری رنگ موی جدید را برای موهای خاکستری امتحان کنید.

 • پوشش موقت روشنی

نمی ‌توانید هر بار که رنگ ‌های روشن ‌تان ظاهر می‌شوند، به سالن بروید؟ ما آن را دریافت می کنیم. خوشبختانه، رنگ موی موقت برای موهای روشن وجود دارد. می‌توانید با فرمول‌ هایی مانند کانسیلر های ریشه‌ ای L’Oréal Professionnel بین جلسات ملاقات، موهای سفید را پنهان کنید . این فرمول ها که در هفت رنگ موجود هستند، پوشش روشنی سریع، آسان و طبیعی را ارائه می دهند که تا روز شستشوی بعدی شما دوام می آورد.

زمان تعویض رنگ مو برای مش مو های زمینه ی روشن

از آنجایی که موهای روشن می توانند بسیار آرام باشند، حفظ یک برنامه رنگ مو بدون لغزش احتمالاً مهمترین بخش مدیریت آنها است. اینکه هر چند وقت یک ‌بار باید برگردید به تفاوت بین سایه طبیعی و رنگ سالن و همچنین تکنیکی که آرایشگر شما استفاده می‌کند بستگی دارد. برای هر کسی کمی متفاوت خواهد بود، اما مطمئناً فرصتی نیست که برای شش ماه انجام ندهید.

مراقبت از مو های زمینه روشن

در دوره آموزش رنگ مو گفته می شود که بین قرار ملاقات ها، روی استفاده از محصولات محافظ رنگ تمرکز کنید تا به ماندگاری رنگ شما کمک کند و رنگ روشن خود را کاملاً پنهان نگه دارید.

 1. شامپو و نرم کننده ردکن  را توصیه می کنیم. این سیستم بدون سولفات موهای رنگ شده را به آرامی تمیز و حالت می دهد تا درخشندگی و شادابی رنگ مو را افزایش دهد.
 2. یکی دیگر از راه‌ های جلوگیری از کدر شدن رنگ این است که هر زمان که به ابزارهای داغ دست می‌زنید، محافظ گرما را در دسترس داشته باشید.
 3. ما عاشق اسپری صاف کننده هستیم که موها را صاف می کند زیرا همزمان از موها در برابر آسیب حرارتی تا 450 درجه محافظت می کند.
 4. ما می دانیم که موهای روشن خشک ‌تر و درشت‌ تر می‌شوند، اما یک ماسک موی نرم ‌کننده عمیق راز حفظ ابریشمی و سالم ماندن موها است. می‌توانید روال خود را با یک ماسک مغذی ساده شروع کنید که از شادابی موهای رنگ‌ شده محافظت می‌کند.

پوشش و مش زمینه ی تیره مو

به نقل قول از سایت  byrdie توصیه می شود تا آنجایی که در خانه «ایمن» است با توجه به آموزش تخصصی رنگ و مش اگر که رنگ موهای تیره ‌تری دارید می‌توانید:

 • رنگ مو را تغییر دهید (یعنی گرم به سرد)
 • موهایتان را تیره تر رنگ کنید
 • موهایتان را آبی، بنفش یا سبز تیره رنگ کنید
 • رنگ موهایتان را در خانواده رنگ قهوه ای تا مشکی تغییر دهید
 • رنگ موهای فعلی آنها را غنی یا تشدید کنید

پاستور نیز احساس مشابهی را تکرار می‌کند و می‌گوید: «انواع سایه‌ های سبزه عمیق و زیبا وجود دارد، من نیمه یا نیمه دائمی را توصیه می ‌کنم. (فقط زمانی از دائمی استفاده کنید که می خواهید بیش از 50 درصد رنگ روشن یا موجود را بپوشانید). گزینه های موجود در بازار می تواند شاه بلوطی عمیق، رنگ های شکلاتی و مس های غنی باشد. رنگ ‌های بنفش هم وجود دارد که می‌توانید سایه‌ های ماهاگونی یا شرابی را در آن‌ها انجام دهید.» او خاطرنشان می‌کند که استفاده از این رنگ‌ ها در سراسر مو بی ‌خطر است، اما اگر رنگ بالیاژ یا آمبره دارید، آن نواحی روشن ‌تر باقی می ‌مانند.

مش موهای تیره بدون سفید کننده

سایت  byrdie و پاستور نیز می ‌گویند شما می‌توانید موهای تیره‌ تری را در خانه رنگ کنید، اگرچه هر دو رنگ‌ شناس بر اهمیت جستجوی یک آرایشگر حرفه ‌ای برای هر خدمات رنگی، در صورت وجود تأکید دارند و این امر در دوره آموزش رنگ و مو به عنوان نکته مهم نام برده شده است.

اگر رنگ ‌ساز شما در دسترس نیست یا مصمم به انجام کارهای خود هستید، ما بر اهمیت استفاده از محصولات با کیفیت در جستجوی رنگ در خانه تاکید می کنیم. اگر دستورالعمل ها را دنبال کنید و تحقیقات خود را انجام دهید، بی‌ خطر هستند. آنها یک گزینه عالی برای تغییر یا پوشش روشنی هستند. آنها موقتی نیز هستند و بعد از اولین بار شسته می ‌شوند، اما این محصولی است که بیشتر خانم‌ها باید یک یا دو رنگ از آن را برای موهای خود نگه دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط

مقالات

آموزش مش فویلی جلوی سر

در دنیای آرایشگری، فویل ها معمولا برای برجسته کردن موهای مشتری استفاده می شوند. افراد بسیار کمی غیر از هنرمندان مو کاربردهای شگفت انگیز دیگر فویل

مقالات

تکنیک چانک لایت استاد منیر

رنگ کردن مو با تکنیک چانک لایت، جایگزینی برای هایلایت های سنتی تر و ظریف است. چانک لایت که از طریق فرآیندی به دست می‌آید