HASTI-LOGO2

شناخت انواع هایلایت و روش های انجام آن

هایلایت جزء پرطرفدارترین تکنیک های رنگ کردن موها است. بسیاری از افراد با انواع هایلایت آشنایی ندارند. زیرا فکر می کنند هایلایت تنها به یک روش انجام می شود. اما ما در این مقاله می خواهیم انواع هایلایت را به شما معرفی کنیم. همچنین در مورد چگونگی انجام دادن این هایلایت ها توضیحاتی ارائه می دهیم.

هایلایت High Light، پرطرفدارترین در میان انواع هایلایت

یکی از اصلی ترین انواع هایلایت است که در میان بانوان ایرانی طرفدارهای زیادی دارد. در این روش تکه هایی از مو با استفاده از دکلره یا رنگ روشن تر از موهای اصلی فرد می شوند. به همین دلیل این رنگ روشن با رنگ پس زمینه مو حالتی سه بعدی و زیبا پیدا می کند.

آرایشگرهای مختلف از ابزارهای مختلفی برای انجام هایلایت استفاده می کنند. البته رایج ترین این ابزارها کلاه و فویل هستند. آرایشگر با استفاده از این ابزارها ابتدا دسته هایی از مو که قرار است لایت شوند را جدا می کند. سپس رنگ این نواحی از مو را دو یا سه درجه روشن تر از بقیه مو می کند. ابزار کلاه برای موی کوتاه و فویل برای موهای بلند مناسب تر است. توجه داشته باشید تنها کسانی می توانند هایلایت انجام دهند که دوره های آموزش رنگ مو را طی کرده باشند.

بی بی لایت Baby Light، موهایی با لایت های نازک و ظریف

بی بی لایت یکی از ظریف ترین انواع هایلایت است. این نوع تکنیک برای کسایی کاربرد دارد که می خواهند لایت هایی با ظرافت موی بچه ها داشته باشند. احتمالاً بارها به رنگ موی بچه های مو بلند دقت کرده اید. لایت هایی ظریف و نازک که این روش برای موهای کوتاه به روش کلاه انجام می شود. زیرا کلاه دسته هایی نازک تر از فویل درست می کند. اما اگر موها بلند باشند با استفاده از فویل صورت می گیرد. البته به شرطی که آرایشگر دسته های مو را با ظرافت کامل جدا کند. میتوانید این نوع هایلایت را در کلاس های آموزش رنگ و مو بیاموزید.

لو لایت Low Light، برعکس انواع هایلایت عمل می کند

لو لایت دقیقاً برعکس انواع هایلایت مو عمل می کند. با این تکنیک دسته های مو به رنگ تیره تری از زمینه مو در می آیند. این روش برای کسانی که موهای روشنی دارند بسیار مناسب است. آرایشگر با استفاده از فویل دسته هایی از مو را جدا می کند. سپس با رنگ مو این نواحی را تیره تر از زمینه مو می کند. اگر دوره های آموزش رنگ مو را گذرانده باشید خودتان می توانید این تکنیک را روی موهایتان انجام دهید.

با سان لایت Sun Light، همانند خورشید بدرخشید

تکنیک سان لایت یکی از معدود انواع هایلایت است که درخشندگی بسیار بالایی به موهای شما می بخشد. در این روش لایت ها در بالای سر و قسمت میانی سر اجرا می شوند. در این تکنیک موها در قسمت بالایی با استفاده از دکلره بسیار روشن شده و سپس رنگساژ می شوند. سایه های بسیار روشن در میان این تکنیک بسیار دیده می شود.

مووی لایت movie Light، عجیب ترین در میان انواع هایلایت

تکنیک مویی لایت جزء عجیب ترین انواع هایلایت است که البته کمتر کسی ریسک انجام آن را می پذیرد. این نوع هایلایت را بیشتر برای مراسم های خاص انجام می دهند. در این روش آرایشگر یک سوم قسمت بالایی موی شما را جدا می کند. سپس با استفاده از دکلره آن را روشن کرده و رنگ های مختلف را روی آن پیاده می کند. این رنگ ها آخر سر به صورت رنگین کمان در می آیند. رنگ های فانتزی در این تکنیک بسیار به کار می روند.

هاف لایت Half Light، خاص ترین نوع هایلایت

تکنیک هاف لایت یکی دیگر از انواع هایلایت است که در میان نوجوانان و جوانان بسیار محبوب است. زیرا باعث می شود ظاهری خاص تر داشته باشند. در این روش موها به دو دسته مساوی از وسط تقسیم می شوند. همانند زمانی که می خواهید موها را خرگوشی ببندید. سپس یک طرف موها را به یک رنگ و طرف دیگر را به رنگ دیگری در می آورید. رنگ دو طرف مو باید هارمونی زیبایی با هم تشکیل دهند. رنگ های فانتزی در این تکنیک کاربردهای فراوانی دارند. در آموزشگاه های مجاز و با تجربه میتوانید آموزش رنگ و مو را فرا گیرید.

لایت گربه ای Cat Light، لایتی شلخته و زیبا

شاید بتوانیم لایت گربه ای را شلخته ترین نوع هایلایت بدانیم. در این روش ابتدا موها به صورت کامل بافته می شوند. سپس سطح بافته شده مو دکلره شده و شسته می شوند. سپس رنگساژ انجام می شوند. بعد از این کارها بافت مو باز شده و موها خشک می شوند. در آخر لایت ها همانند پنجه گربه روی موها ظاهر می شوند که ظاهری زیبا دارند.

با ویو لایت wave Light، لایت های شبیه به موج داشته باشید

تکنیک ویو لایت یکی دیگر از انواع هایلایت است که ممکن است آسیب بیشتری به موها بزند. زیرا در این روش موها ابتدا پوش داده می شوند. سپس به کمک دستگاه ویو به آن ها موج داده می شود. دکلره روی موها انجام شده و شسته می شوند. سپس رنگساژ انجام می شود. در آخر موها اتو کشیده و به حالت قبل بر می گردند. این رنگ مو لایت هایی شبیه موج ایجاد می کند که بسیار جذاب است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط

مقالات

آموزش مش فویلی جلوی سر

در دنیای آرایشگری، فویل ها معمولا برای برجسته کردن موهای مشتری استفاده می شوند. افراد بسیار کمی غیر از هنرمندان مو کاربردهای شگفت انگیز دیگر فویل

مقالات

تکنیک چانک لایت استاد منیر

رنگ کردن مو با تکنیک چانک لایت، جایگزینی برای هایلایت های سنتی تر و ظریف است. چانک لایت که از طریق فرآیندی به دست می‌آید