HASTI-LOGO2

مراقبت های لازم بعد از رنگ مو چیست؟

رنگ کردن مو ها اغلب در آرایشگاه ها انجام می شود اما شما می توانید با دیدن دوره های آموزش رنگ و مو خودتان موهایتان را رنگ کنید. ویژگی که باعث جذابیت رنگ مو می شود درخشش آن است و البته که زمان ماندگاری رنگ مو یکی از مباحث قابل اهمیت برای ما است. برای بهره بردن از این دو ویژگی باید به نکاتی برای مراقبت بعد از رنگ مو توجه کرد. با توجه کردن به این نکات موی درخشان تری دارید که مدت زمان زیادی ماندگاری دارد اما اگر به این نکات توجه نکنید، از نتیجه کار بهترین آرایشگر هم راضی نخواهید بود.

نکات مهم مراقبت بعد از رنگ مو

اگر دوره های آموزش رنگ و مو را دیده باشید می دانید که در مواقعی که مو رنگ می شود بیشترین آسیب را از سمت مواد شیمیایی که درون محصول قرار دارد، دریافت می کند. اما این به این دلیل نیست که فقط مواد شیمیایی میتوانند در میزان آسیب زدن موثر باشند. ما می‌توانیم با رعایت برخی نکات و مراقبت بعد از رنگ مو میزان این آسیب ها را به حداقل ممکن برسانیم. در ادامه به برخی از این نکات می پردازیم:

کنار گذاشتن وسایل حرارتی

استفاده نکردن از وسایل حرارتی یکی از امور آسانی است که می توان با انجام دادن آن از آسیب های جدی وارده به مو کاهید. از نمونه های بارز این وسایل می توان سشوار را نام برد. استفاده زیاد از سشوار در مواقع عادی به مو آسیب می رساند برای همین باید بعد از رنگ کردن مو از استفاده کردن از سشوار خودداری کرد. البته در مواقع ضروری می توانید با استفاده از دکمه سرد سشوار آن را با فاصله از مو ها نگه دارید و استفاده کنید. در ضمن شما میتوانید برای صاف کردن و فر کردن مو ها از روش های دیگری استفاده کنید که حرارتی به مو وارد نکند و آسیبی به آن نرساند.

کوتاه کردن منظم مو ها

یکی از مواردی که شاید تا الان به آن توجه نکرده باشید و در دوره های آموزش رنگ و مو به آن تاکید می شود، کوتاه کردن منظم مو ها است. موها را باید هر ۶ تا ۷ هفته کوتاه کرد. اگر به این مورد توجه نکنید و از کنار آن به سادگی بگذرید ، ممکن است باعث شکنندگی موها شوید و در معرض موخوره قرار بگیرید.

نکاتی در رابطه با شامپو بعد از رنگ مو

  • سعی کنید تا ۷۲ ساعت پس از رنگ مو از زدن شامپو خودداری کنید.
  • از شامپو ها و نرم کننده هایی استفاده کنید که سولفات نداشته باشند.
  • به نرم کننده تان از رنگ اضافه کنید.
  • سعی کنید با آب سرد مو ها را شست و شو دهید.
  • سعی کنید کمتر موهایتان را شست و شو دهید.

استفاده‌ از روغن برای مرطوب سازی مو

یکی از مواردی که در یادگیری آموزش رنگ و مو موثر است دانستن راه های مراقبت از آن است. استفاده از روغن می تواند کمک بزرگی به روتین مراقبت از مو شما بکند. زمان استفاده از روغن جزو نکات کلیدی نیست و از اهمیت بالایی برخوردار نیست. شما می توانید شب قبل از خواب روغن بزنید و صبح بشویید. در همه روتین های مراقبت‌ از مو استفاده از روغن وجود دارد و یکی از بخش هایی است که در صورت نبود آن روتین کامل نیست. روغن ها باعث رطوبت مو می شوند و به تغذیه مو ها کمک می کند. روغن ها مانند یک لایه محافظ عمل می کنند و باعث می شوند آسیب های حرارتی به مو وارد نشود.

حالت دادن به مو برای کاهش موخوره

در دوره های آموزش رنگ و مو تاکید می شود که در هر جنس و نوع مویی حالت دادن به مو ها باعث کاهش موخوره و خشکی می شود. یکی دیگر از نتایج خوب حالت دادن به مو ها کاهش گره خوردن مو است. این عامل سبب می شود از دست اموری از جمله : شکستگی مو ها و ریش شدن آنها و بد شکلی مو ها خلاص شویم و در نتیجه موهای بهتر و شاداب تری داشته باشیم. برای حل این موارد می توان از ماسک مو یا نرم کننده استفاده کرد.

اقدامات بعد از رنگ مو برای جلوگیری از ریزش مو

در زمانی که آموزش رنگ و مو را می خوانیم متوجه می شویم، هر چند که رنگ مو باعث آسیب به مو می شود و آن تضعیف می کند اما ما میتوانیم با رعایت نکاتی از ریزش مو جلوگیری کنیم:

  • انتخاب رنگ مو آگاهانه می تواند کمک بزرگی به سلامت مو بکند.
  • انتخاب رنگ با کیفیتی که درجه قوی بودن آن خیلی بالا نباشد.
  • قبل از رنگ مو، مو را دکلره نکنید.
  • از محصولات متناسب با موهایتان که کیفیت بالایی دارند استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط

مقالات

آموزش مش فویلی جلوی سر

در دنیای آرایشگری، فویل ها معمولا برای برجسته کردن موهای مشتری استفاده می شوند. افراد بسیار کمی غیر از هنرمندان مو کاربردهای شگفت انگیز دیگر فویل

مقالات

تکنیک چانک لایت استاد منیر

رنگ کردن مو با تکنیک چانک لایت، جایگزینی برای هایلایت های سنتی تر و ظریف است. چانک لایت که از طریق فرآیندی به دست می‌آید