HASTI-LOGO2

معرفی انواع رنگ و مش و دانستنی های آن

رنگ و مش مو، اخیرا به عنوان یکی از محبوب ترین روش های زیبایی مو شناخته می شود و عمدتا می توان خدمات مربوط به آن را در تمامی آرایشگاه های معتبر مشاهده کرد. با توجه به این که روش های متنوعی با مزایا و معایب مختلف برای رنگ و مش مو های سر ابداع شده، به نظر می رسد آشنایی با انواع آن می تواند کمک به سزایی به تصمیم گیری شما کند. به همین دلیل در این مطلب قصد داریم با توضیحاتی کامل، انواع رنگ و مش مو را به شما معرفی کنیم و دانستنی های مربوط به آن را برایتان شرح دهیم.

انواع سبک های رنگ و مش مو

افرادی که می خواهند با استفاده از رنگ و مش مو های سر خود را به زیبا ترین حالت ممکن در بیاورند، مسلما باید انواع سبک های انجام این کار را نیز بشناسند. هر کدام از این سبک ها دارای مزایا و معایب مشخصی هستند که باعث می شود تمایز های قابل توجهی میان آن ها به وجود آید و افراد بتوانند با انتخاب گزینه مطلوب، بهترین تصمیم را بگیرند. برای این که گزینه های موجود در بین خدمات آرایشگاه های مطرح را بشناسید، انواع سبک های رنگ و مش به شما معرفی می شوند:

· هایلایت

در این نوع مش مو، عمدتا با استفاده از دکلره و رنگ مو های فرد را روشن تر از رنگ اصلی آن می کنند تا با ترکیب رنگی منحصر به فرد روشن و تیره، زیبایی مو های فرد چندین برابر شود. البته باید توجه داشت که به عقیده بسیاری از متخصصان زمینه رنگ و مش، باید این تفاوت رنگ به اندازه کنترل شده باشد تا تطابق رنگ زمینه ای و هایلایت یک نوع زیبایی طبیعی برای فرد به ارمغان بیاورد.

· لولایت

نوع دیگری از مش مو که در آن بخشی از مو های سر را تغییر می دهند، لولایت نام دارد. در این سبک نیز رنگ برخی از مو های روشن فرد را تیره تر می سازند تا ترکیب رنگی متفاوتی در مو ها ایجاد شود. تفاوت قابل توجه لولایت با هایلایت در این است که رنگ زمینه ای لولایت روشن بوده و در بین مو های روشن فرد، با استفاده از رنگ، مو ها را تیره می کنند؛ در حالی که این پروسه در مش هایلایت کاملا برعکس است.

· فریزینگ

شاید تا به حال مش فریزینگ را در آرایشگاه های مشهور و معتبر دیده باشید. افرادی که می خواهند مو های خود را به صورت یک دست روشن یا تیره کنند، عمدتا با استفاده از متد فریزینگ این کار را انجام می دهند. همان طور که می دانید، قطعا استفاده از دکلره برای فریزینگ مو یکی از ملزومات قابل توجه خواهد بود؛ چرا که استفاده از دکلره یک پیش نیاز حائز اهمیت برای استفاده از رنگ برای فریزینگ است.

· سان لایت

مسلما تا به حال مدل هایی را مشاهده کرده اید که ریشه مو ها دارای رنگ روشن است و ساقه مو تیره رنگ شده باشد. به این روش مش مو های سر، سان لایت گفته می شود که اخیرا مورد توجه علاقمندان مش قرار گرفته است و می توان آن را یکی از بهترین گزینه ها برای افراد شمرد.

· مون لایت

بدیهی است که سبک مون لایت، متد برعکس سان لایت بوده و پروسه مشابه آن دارد. با این تفاوت که در روش مون لایت، ریشه مو ها تیره هستند و ساقه مو ها را با رنگ دلخواه، رنگ می کنند. برای این که از بین مون لایت و سان لایت یک مورد را برگزینید، بهتر است عکس مربوط به هر کدام از این متد ها را ببینید.

· مووی لایت

افرادی که به دنبال افزایش تنوع رنگ ها در مو های خود هستند، باید از روش مووی لایت استفاده کنند که امکان استفاده از چندین رنگ روشن و تیره را به آرایشگر می دهد. در متد مووی لایت هر بخش از مو ها رنگی مشخص به خود می گیرند و فرد می تواند هر کدام از این رنگ ها را انتخاب کند. البته باید توجه داشته باشید که تطابق این رنگ ها می تواند تاثیر به سزایی در زیبایی ظاهری مو های شما ایجاد کند و به هیچ وجه نباید رنگ های مووی لایت را به صورت تصادفی انتخاب کنید.

· هالف لایت

مطمئنا از نام هالف لایت (Half Light) می توان متوجه شد که این متد مش برای رنگ کردن نصف مو های سر استفاده می شود. در این نوع مش، هر سمت سر فرد یک رنگ منحصر به فرد را به خود می گیرد و فرد می تواند با جدا کردن این دو بخش و بستن آن ها به حالت خرگوشی، زیبایی این روش مش را به حداکثر برساند.

محبوب ترین و جذاب ترین رنگ ها

حالا که با انواع روش های مش مو آشنا شدید، بهتر است محبوب ترین و جذاب ترین رنگ ها را نیز به شما معرفی می کنیم. برای این که رنگ مورد علاقه خودتان را بیابید، بهتر است نگاهی به عکس های موجود در اینترنت بیندازید؛ چرا که دیدن نتیجه نهایی هر کدام از این رنگ ها، می تواند دیدگاه شما را در این زمینه بهبود ببخشد. با این حال، بهتر است رنگ هایی که برای مشتریان دیگر جذابیت داشته اند را نیز شناسایی کنید. در ادامه، برخی از رنگ های پیشنهادی مورد استفاده در متد های مختلف مش مو را برای شما نام برده ایم:

  • سفید یخی
  • عسلی
  • آبی آسمانی
  • آبی تیره
  • قهوه ای کم رنگ
  • بنفس
  • صورتی کم رنگ
  • طلایی

در مطلب فوق، تمامی توضیحات مورد نیاز در مورد انواع سبک های مش مو برایتان شرح داده شد و رنگ های محبوب و جذاب مورد استفاده در مش را برایتان نام بردیم. بر خلاف تصورات عموم افراد، رنگ و مش مو به هیچ عنوان سخت نیست و حتی شما می توانید با فرا گرفتن آموزش رنگ و مش، این کار را در خانه خودتان انجام دهید؛ اما برای این که هیچ آسیبی به مو های خود وارد نکنید، توصیه می کنیم آموزش مورد نیاز را در یک آکادمی تخصصی فرا بگیرید. آکادمی زیبایی هستی در حال حاضر بهترین آموزشگاه در این زمینه است که می توانیم به شما معرفی کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط

مقالات

آموزش مش فویلی جلوی سر

در دنیای آرایشگری، فویل ها معمولا برای برجسته کردن موهای مشتری استفاده می شوند. افراد بسیار کمی غیر از هنرمندان مو کاربردهای شگفت انگیز دیگر فویل

مقالات

تکنیک چانک لایت استاد منیر

رنگ کردن مو با تکنیک چانک لایت، جایگزینی برای هایلایت های سنتی تر و ظریف است. چانک لایت که از طریق فرآیندی به دست می‌آید