HASTI-LOGO2

واریاسیون طلایی برای چیست؟

یکی از کارهای تخصصی که باید قبل از انجام آن حتما آموزش کافی ببینید، رنگ کردن موها است. برای آشنایی با نحوه و راهنمای بیشتر رنگ کردن مو می ‌توانید این مقاله را مطالعه کنید. رنگ مو یکی از ساده ترین روش های زیبایی بخشیدن به چهره است که خانم ها می توانند از آن بهره بگیرند. اما این موضوع زمانی محقق می شود که شما شناخت کافی درباره انواع رنگ موها و همچنین برندها داشته باشید. برای رسیدن به شناخت کافی می توانید روی لینک کلیک کنید. ما در ادامه این مطالب از آموزش تخصصی رنگ و مش قصد داریم شما را با انواع واریاسیون ها به ویژه واریاسیون طلایی و نحوه استفاده از آن آشنا کنیم.

واریاسیون چیست؟

احتمالا بارها برای شما هم پیش آمده که موهایتان را رنگ کرده اید اما از نتیجه کار رضایت نداشته اید. خب در این حالت باید چه کرد؟ در دوره آموزش رنگ مو به شما آموزش داده می شود که در این حالت واریاسیون ها تنها موادی هستند که به داد شما می رسند و می توانید از آنها در بهبود فرآیند رضایت مشتری از رنگ مو بهره بگیرید. اگر شما هم جزء آن دسته از افرادی هستید که به زیبایی موهایتان اهمیت می دهید یا برای رنگ کردن آنها همیشه به آرایشگاه می روید، نام واریاسیون را زیاد شنیده اید. اما شاید برخی هنوز ندانید که واریاسیون چیست و چه کاربردی برای موهای شما دارد؟

به طور کلی می توان گفت واریاسیون ها همان رنگ های قوی و خالص هستند. شما و آرایشگران از این رنگ های خالص نمی توانید به تنها استفاده کنید و حتما برای استفاده باید آنها را با سایر رنگ موها ترکیب نمایید. یکی از کاربردهای مهم واریاسیون ایجاد تن های مختلف دلخواه و از بین بردن رفله‌ های نامطلوب و ناخواسته از روی مو است. به عبارتی هنگامی که شما از واریاسیون های مختلف حین ترکیب رنگ بهره می گیرید تنوع در رنگ موها ایجاد می کنید. شما برای مشاهده این تنوع رنگی و همچنین ایده می توانید روی لینک پینرست کلیک کنید.

انواع واریاسیون ها و نحوه استفاده از آنها

واریاسیون ها به عبارتی همان رنگ موهایی هستند که در کاتولوگ های رنگ مو با حروف E نمایش داده می شوند. شما با دیدن آنها و انتخاب رنگ موی دلخواه خود می توانید یکی از انواع واریاسیون ها را خریداری و در ترکیب رنگ خود از آن بهره بگیرید.

همانطور که در بالا اشاره کردیم واریاسیون ها رنگ موهای خالص و بسیار قوی هستند که سایه دلخواه فرد را ایجاد می کنند. واریاسیون ها انواع مختلفی دارند که باید متناسب با رنگ مو انتخاب و ترکیب شوند. در ترکیب رنگ موها بسته به میزان رنگ مو باید 1 الی 10 سانت واریاسیون به آن اضافه کنید. هر چه میزان واریاسیون و مکث آن بیشتر باشد، خواه یا ناخواه رنگ تیره تر می شود. به همین دلیل است که هیچ وقت از آنها به تنهایی برای رنگ کردن مو استفاده نمی کنند. فن و فنون ترکیب رنگ را با کلیک روی این مقاله مطالعه کنید.

واریاسیون نقره ای

یکی از واریاسیون هایی که احتمالا نام آن را بارها شنیده اید، واریاسیون نقره ای است. این واریاسیون جزء دسته بندی واریاسیون های سرد دسته بندی شده و برای بدست آمدن رنگ نقره ای روی موهای دکلره آن را در ترکیب رنگ استفاده می کنند. یکی از کاربردهای بسیار مهم این واریاسیون از بین رفتن سایه زردی است. به عبارتی با بهره از واریاسیون نقره ای در ترکیب رنگ خود می توانید موهای بسیار براق و درخشانی داشته باشید.

واریاسیون بنفش

در اغلب موارد برای آنکه آرایشگر و مشتری نتیجه مطلوب تری از رنگ مو دریافت کنند، ابتدا قبل از گذاشتن رنگ مو آن را دکلره می کنند. هنگامی که شما روی مو دکلره شده خود رنگ می گذارید برای مدتی بسیار زیبا و خاص است. اما با گذشت زمان و چندین بار شستشو از حالت قبل خارج و تناژ زردی پیدا می کند. علاوه بر این امکان ایجاد سایه زرد بین موها نیز وجود دارد. مشاهده سایه و زردی برای هیچ خانمی خوشایند نیست. به همین منظور برای جلوگیری از این اتفاق در ترکیب رنگ موی خود می توانید از واریاسیون بنفش بهره بگیرید. این نوع واریاسیون از زردی جلوگیری می کند.

همچنین اگر شما هم جزء آن دسته از بانوانی هستید که به رنگی با تناژ قرمز مانند بلوطی، شرابی، مسی، فندقی و… علاقه مند هستید، بهره از مقداری واریاسیون بنفش در ترکیب رنگ موجب زیباتر و جذاب تر شدن قرمزی رنگ روی موها می شود. به طور کلی در یک جمله کوتاه می توان گفت واریاسیون بنفش برای ترکیب رنگ های سرد از گروه C و A یک انتخاب هوشمندانه و مناسب است.

واریاسیون طلایی

واریاسیون طلایی یکی از پرکاربردترین واریاسیون هایی است که بسیاری آرایشگران از آن برای جلا بخشیدن به مو استفاده می کنند. هنگامی که روی موی سفید رنگ های سرد می گذارید روی مو کبودی ایجاد می شود. برای جلوگیری از این کبودی از واریاسیون طلایی باید بهره گرفت.

علاوه بر این یکی دیگر از کاربردهای واریاسیون طلایی برای ترکیب رنگ های طلایی، مسی و ماسه ای است. واریاسیون طلایی جزء آن دسته از واریاسیون هایی است که با تمام رنگ های موها سازگاری دارد. اگر شما تمایل دارید رنگ طلایی را لا به لای ساقه های موی خود ببینید هنگام ترکیب رنگ از واریاسیون طلایی بهره بگیرید. واریاسیون طلایی موجب زیبایی بی حد و مرز موها و چهره شما می شود. بنابراین اگر شما هم عاشق موهای طلایی در زیر نور خورشید هستید، واریاسیون طلایی را حتما در ترکیب رنگی استفاده کنید.

واریاسیون خاکستری

واریاسیون خاکستری تناژهای زرد و خاکستری را خنثی می کند. به همین دلیل موجب می شود پس از رنگ کردن شبیه به آنشرلی نشوید. اگر قصد دارید از رنگ هایی با تناژ خاکستری استفاده کنید، حتما از واریاسیون خاکستری بهره بگیرید. واریاسیون خاکستری به رنگ موهای خاکستری زیبایی و جذابیت می بخشند.

واریاسیون سبز

برای از بین بردن رنگ قرمزی از روی ساقه مو و همچنین از بین رفتن رنگ موهاتون می توانید از واریاسیون سبز بهره بگیرید. مقداری از واریاسیون سبز موجب از بین رفتن قرمزی مو می شود و تاثیر خیلی روی ماندگاری رنگ مو دارد. به عبارتی مدت زمان بیشتری رنگ روی موی شما تثبیت می شود. به این نکته توجه کنید که از واریاسیون سبز حتما در ترکیب رنگ های سبز باید استفاده کنید. البته فراموش نکنید که در ترکیب رنگ هایی با تناژ قرمز اصلا نباید واریاسیون سبز بهره گرفت.

واریاسیون روشن کننده

با بهره از واریاسیون روشن کننده شما می توانید بدون استفاده از دکلره رنگ پایه موهایتان را کمی روشن تر کنید. برای بهره از واریاسیون روشن کننده (سه صفر) باید آن را با اکسیدان شماره دو ترکیب کنید. در این حالت هنگامی که آن را روی موها می زنید تا دو درجه روشن تر می شود. اگر قصد دارید موهایتان سه تا چهار درجه روشن تر شود بهتر می توانید واریاسیون را به اکسیدان شماره سه ترکیب کنید. برای آشنایی بیشتر با اکسیدان ها و نحوه استفاده از آن روی لینک بزنید.

نکات طلایی در میزان استفاده از واریاسیون ها

در ترکیب رنگ ها باید تنها 1 تا 10 سانتی متر از واریاسیون در ترکیب رنگی خود استفاده کنید. قبل از اینکه بخواهید میزان و اندازه واریاسیون را در نظر بگیرید باید ابتدا عدد پایه رنگ مو را بشناسید. پس از شناخت کافی باید عدد پایه رنگ را از 12 کم کنید. فراموش نکنید که 12 یک عدد ثابت و جهانی برای استفاده از واریاسیون است. به عنوان مثال شما برای رنگی با پایه 8  نیاز به 4 سانت واریاسیون دارید. بیشتر یا کمتر این عدد برای شما توصیه نخواهد شد.

قبل از استفاده از واریاسیون حتما موهای خود را با آب و شامپو بشویید و نم دار آن را نگه دارید. واریاسیون را حتما با رنگ مو ترکیب کنید. میزان آن را همانطور که در بالاتر بیان گردیم متعادل و بر اساس شدت و تناژ رنگ مو بریزید.

واریاسیون قدرت رنگ را بالا برده و همین امر موجب می شود تا موهای سفید به خوبی پوشیده شوند. به این نکته توجه کنید که هر چه میزان واریاسیون در ترکیب رنگ ها بیشتر باشد، رنگ شما تیره تر خواهد شد. نکته بعدی که باید به آن توجه کنید این است که به هیچ عنوان از واریاسیون تنها نباید استفاده کرد. واریاسیون ها در ترکیب رنگ ها می توانند به شما کمک کنند تا رضایت بیشتری داشته باشید. البته این در صورتی است که به جا و به موقع استفاده شوند.

پایان

همانطور که در این مقاله مطالعه کردید واریاسیون ها انواع مختلفی دارند که هر کدام به نسبت رنگی که دارند در ترکیب رنگ ها کاربرد مختلفی دارند. واریاسیون قدرت پوشش دهی رنگ را بالا می برد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط

مقالات

آموزش مش فویلی جلوی سر

در دنیای آرایشگری، فویل ها معمولا برای برجسته کردن موهای مشتری استفاده می شوند. افراد بسیار کمی غیر از هنرمندان مو کاربردهای شگفت انگیز دیگر فویل

مقالات

تکنیک چانک لایت استاد منیر

رنگ کردن مو با تکنیک چانک لایت، جایگزینی برای هایلایت های سنتی تر و ظریف است. چانک لایت که از طریق فرآیندی به دست می‌آید