HASTI-LOGO2

چه نوع رنگ مویی به چه رنگ پوستی میاد؟

تصمیم‌گیری بین بلوند، قهوه‌ای و قرمز بدون شک کار بسیار سختی است. هر یک از رنگ موهای موجود در بازار یک طیف رنگی مشخص دارند به همین منظور انتخاب هر کدام از آنها دشوار است. این در حالیست که شما علاوه بر انتخاب یک رنگ موی درست و مناسب باید به این نکته توجه کنید که آیا سایه‌ هایی که این رنگ ایجاد می ‌کند به پوست شما می ‌آید یا خیر؟

چگونه رنگ موی مناسب پوست خود را انتخاب کنیم؟

درک تفاوت‌ های بین رنگ های مو می تواند به انتخاب بهترین و جذابیت ترین رنگ که به صورت شما نیز بیاید کمک بزرگی می کند. اما آیا شناخت و درک تفاوت ها کار سختی خواهد بود؟ خیر. شما با یک دوره آموزش رنگ و مو به این تفاوت ها دست پیدا خواهید کرد. برای تشخیص رنگ باید ابتدا به این نکته مهم توجه کنید که چه رنگی دوست دارید به صورت خود بیاورید. در این صورت دقیقا رنگ مویی را انتخاب می کنید که دوست دارید و به تناژ رنگ صورتتان می آید.

با این وجود، داشتن دانش اولیه از رنگ های سرد و گرم و همچنین درک رنگ پوست برای شروع به شما کمک می کند. با ما در ادامه این مقاله همراه باشید تا اطلاعات بیشتری درباره رنگ ها و همچنین بهترین رنگ مو بدست بیاورید.

چگونه رنگ پوست خود را پیدا کنید

قبل از انتخاب رنگ مو، باید تناژ رنگ پوست خود را شناسایی کنید. اکثریت مردم در یکی از سه دسته زیر قرار دارند:

  • گرم
  • خنک
  • خنثی

خوب شاید فهمیدن اینکه رنگ چهره شما دقیقا چه نوعی است کمی گیج‌ کننده به نظر برسد. اما با چند ترفند ساده می‌توانید تُن رنگ پوست خود را پیدا کنید.

  • همیشه به دنبال رنگ های خاص باشید. یکی از رنگ شناسان ارشد در اسپا Red Door در شهر نیویورک می‌ گویند: پوست های با رنگ سرد دارای ته رنگ های آبی و زیتونی هستند در حالی که پوست های با رنگ گرم دارای رنگ های زرد و طلایی هستند.
  • خودتان را با یک فرد مشهور مطابقت دهید. هنگامی که به دنبال الهام گرفتن از رنگ‌ های A-list هستید، سعی کنید افرادی را با رنگ پوست و چشم مشابه خود انتخاب کنید. این به شما ایده بسیار بهتری از اینکه رنگ در واقع روی شما چگونه به نظر می رسد به شما می دهد.
  • به مچ دست خود توجه کنید. هنگامی که به مچ دست خود نگاه می کنید رگ های شما به رنگ صورتی، قرمز، آبی و سبز در آنجا دیده می شوند. شاید کمی عجیب به نظر برسد اما شما از روی این رنگ ها می توانید تون پوست خود را تشخیص دهید. اگر رگ های شما آبی یا بنفش است احتمالا رنگ پوستتان سرد است. اگر سبز است شما به احتمال زیاد پوست گرمی دارید.

چه نوع رنگ مویی با چه ته رنگ پوستی متناسب خواهد بود؟

پس از اینکه متوجه تناژ گرم و سرد پوست خود شدید، نوبت به انتخاب رنگ مناسب می رسد. ما در ادامه انتخاب هایی که پیش رو خواهید داشت را آورده ایم.

پوست روشن با ته رنگ گرم

سایه های پلاتین، یخ، نقره، خاکستر، ماسه، بژ و شامپاینی برای چه کسانی بهترند؟

براساس گفته‌ های صاحبان سالن های معروف در دنیا و همچنین متخصصین ارشد این حوزه، سایه های بلوند سرد برای دختران با پوست چینی با ته رنگ آبی یا بنفش مناسب هستند. چرا که این رنگ های یخی تمایل به خنثی کردن قرمزی دارند. یک بلوند خنک و خاکستری در برابر چشم های آبی یا خاکستری عالی به نظر می رسد.

پوست روشن با ته رنگ سرد

سایه های طلایی، کاراملی، کهربایی، عسلی و کره ای برای چه کسانی بهتر است؟

پوست روشن با ته رنگ سرد با رنگ های گرم مانند توت فرنگی، مسی، عسلی و طلایی بهتر به نظر می رسد. این رنگ ها برای افرادی که پوست زیتونی دارند نیز مناسب خواهد بود. چرا که رنگ بلوند خاکستری می تواند شما را از بین ببرد. در مورد افرادی که پوست عمیقی دارند نیز این موضوع صادق است. اگر می خواهید تغییرات شگرفی داشته باشید و جذابیت دو چندان داشته باشید بهترین گزینه بلوند کاراملی است. از سوی دیگر افرادی که پوست بسیار گرم دارند از رنگ های بیش از حد زرد باید اجتناب کنند.

پوست روشن با ته رنگ خنثی

سایه های بلوند توت فرنگی، مسی، کهربایی، زنگ زده، رست برای چه کسانی بهتر است؟

بلوندهای توت فرنگی برای رنگ پوست روشن و خنثی عالی هستند. به آرایشگر خود بگویید رنگ های سرد و گرم را با هم ترکیب کند تا به رنگی کرمی و در عین حال گرم با کمی مس طلایی دست یابید. علاوه بر این رنگ ها، قرمز روشن و گرم را برای مقابله با رنگ های سرد در پوست رنگ پریده نیز توصیه می شود. این رنگ ها باعث می شوند پوست عمیق سبز به نظر برسد، بنابراین اگر می خواهید قرمز شوید (شخصیت معروف: ریحانا) به جای آن رنگ قهوه ای و خنک تری انتخاب کنید. اگر قصد دارید به صورت خود جذابیت زیادی را هدیه کنید، سایه درخشان رزگلد بهترین انتخاب است.

در پایان

قبل از آموزش رنگ و مو باید ابتدا تناژ رنگ صورت افراد را تشخیص دهید. چرا که در این صورت می توانید تغییراتی شگرف در صورت او ایجاد کنید. تغییراتی که علاوه برای زیبایی به چهره او جذابیت بسیار زیادی می بخشد. بنابراین دانستن و آگاهی از رنگ مو بسیار مهم است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط

مقالات

آموزش مش فویلی جلوی سر

در دنیای آرایشگری، فویل ها معمولا برای برجسته کردن موهای مشتری استفاده می شوند. افراد بسیار کمی غیر از هنرمندان مو کاربردهای شگفت انگیز دیگر فویل

مقالات

تکنیک چانک لایت استاد منیر

رنگ کردن مو با تکنیک چانک لایت، جایگزینی برای هایلایت های سنتی تر و ظریف است. چانک لایت که از طریق فرآیندی به دست می‌آید