HASTI-LOGO2

5 ترفند پاک کردن رنگ مو از صورت

رنگ گرفتن پوست صورت یکی از دغدغه های افراد هنگام رنگ کردن مو می باشد. این اتفاق اغلب برای افرادی که قصد رنگ کردن مو در خانه را دارند، رخ می دهد. در ادامه به معرفی 5 ترفند آسان برای پاک کردن لکه های رنگ مو از روی پوست صورت می پردازیم.

1- پاک کردن لکه رنگ مو با وازلین:

یکی از روش های رایج برای تمیز کردن لکه های رنگ مو از پوست صورت و گردن، استفاده از وازلین قبل و بعد از رنگ کردن موها می باشد. اگر هنوز شروع به رنگ کردن موها نکرده اید، می توانید مقداری وازلین بر روی پوست صورت و گردن خود بمالید تا لکه های رنگ بر روی پوست باقی نماند. اما اگر به هر دلیلی این کار را انجام نداده اید، جای نگرانی نیست؛ می توانید مقداری وازلین بر روی محل های آغشته به رنگ بمالید و به آرامی به صورت دایره ای ماساژ دهید. پس از چند دقیقه از انجام این کار، وازلین رنگ مو را به خود جذب کرده و باعث از بین بردن آنها می شود. حال می توانید توسط یک دستمال تمیز وازلین را از روی پوست پاک کنید.

همچنین روش دیگر استفاده از وازلین به این صورت است که مقداری از آن را بر روی محل مورد نظر بمالید و اجازه دهید شب تا صبح بماند. اگر استرس دارید که ممکن است پتو و بالشت شما دچار رنگ شود می توانید آن ناحیه را توسط بانداژ بپوشانید. در صورت رنگ گرفتن دست ها نیز می توانید مقداری وازلین به دست های خود بمالید و دستکش بپوشید. هنگام صبح دست و صورت خود با یک دستمال مرطوب و تمیز پاک کرده و سپس با آب ولرم بشویید، در این صورت اثری از رنگ بر روی پوست باقی نخواهد ماند.

  • توجه داشته باشید در هنگام استفاده از این روش، وازلین با چشم هایتان تماس پیدا نکند.

2- پاک کردن لکه رنگ مو با روغن زیتون:

روغن زیتون یک پاک کننده طبیعی است که برای پاک کردن لکه های رنگ مو از پوست صورت توصیه می شود. این ترفند اغلب برای افرادی که دارای پوست حساس هستند، به کار می رود. برای این کار ابتدا یک تکه پنبه را به چند قطره روغن زیتون آغشته کنید، سپس به صورت دورانی بر روی محل مورد نظر بمالید. ممکن است این روش بلافاصله لکه های رنگ را از بین نبرد، اما جای نگرانی نیست. شما می توانید این روش را قبل از خواب انجام داده و اجازه دهید تا صبح بماند. همچنین توجه داشته باشید پس از انجام این کار نیازی به شستن صورت نخواهد بود، بنابراین پس از شستشوی صورت در صبح متوجه پاک شدن لکه های رنگ از روی پوست خود خواهید شد.

3- پاک کردن لکه رنگ مو با خمیر دندان:

خمیر دندان، علاوه بر پاک کردن لکه های دندان، باعث از بین بردن لکه های رنگ مو از روی پوست صورت نیز می شود. برای اینکار بهتر است از خمیر دندان های فاقد ژل استفاده کنید؛ زیرا اثر پاک کنندگی بیشتری دارند. ابتدا مقداری از خمیر دندان را بر روی گوش پاک کن یا انگشت خود قرار داده و بر روی محل مورد نظر بمالید. حال به صورت دورانی و آرام خمیر دندان را بر روی آن ناحیه ماساژ دهید تا جذب پوست شود. پس از گذشت 5 تا 10 دقیقه، خمیر دندان ها را با یک دستمال مرطوب و تمیز از روی پوست پاک کرده و سپس صورت خود را با آب ولرم بشویید.

4- پاک کردن لکه رنگ مو با لاک پاک کن:

استفاده از لاک پاک کن علاوه بر از بین بردن لاک ناخن، به دلیل حلال مواد آلی باعث از بین بردن لکه ها رنگ مو نیز می شود. این روش برای افرادی که دچار پوست حساس هستند، توصیه نمی شود. برای این کار یک پد پنبه ای تمیز را به مواد لاک پاک کن آغشته کرده و به صورت چرخشی بر روی ناحیه مورد نظر حرکت دهید تا لکه ها جذب پد شوند. بلافاصله پس از پاک شدن لکه ها، پوست خود را با آب گرم شستشو دهید تا مواد لاک پاک کن باعث آسیب به پوست نشود. همچنین برای پاک کردن لکه های رنگ مو از روی دست و ناخن نیز می توانید از این روش استفاده کنید.

  • توجه داشته باشید در هنگام استفاده از این روش، مواد لاک پاک کن با چشم تماس نداشته باشد، زیرا باعث آسیب به آن می شود.

5- پاک کردن لکه رنگ مو با اکسیدان:

استفاده از اکسیدان اغلب برای رقیق کردن رنگ مو به کار می رود که در دوره آموزش رنگ و مو، روش استفاده صحیح آن به هنرجو داده می شود. اما این ترفند می تواند لکه های ناشی از رنگ مو بر روی پوست صورت را نیز از بین ببرد. هنگام استفاده از این کار مراقب باشید که محلول اکسیدان با چشم هایتان تماس پیدا نکند. ابتدا مقداری از اکسیدان را بر روی ناحیه مورد نظر قرار دهید و سپس با یک دستمال تمیز آن را از روی پوست پاک کنید. در این صورت هیچ گونه رنگی بر روی پوست نخواهد ماند، همچنین این ترفند برای افرادی که دچار پوست های حساس هستند توصیه نمی شود. زیرا ممکن است پوست آنها دچار خارش، حساسیت و التهاب شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط

مقالات

آموزش مش فویلی جلوی سر

در دنیای آرایشگری، فویل ها معمولا برای برجسته کردن موهای مشتری استفاده می شوند. افراد بسیار کمی غیر از هنرمندان مو کاربردهای شگفت انگیز دیگر فویل

مقالات

تکنیک چانک لایت استاد منیر

رنگ کردن مو با تکنیک چانک لایت، جایگزینی برای هایلایت های سنتی تر و ظریف است. چانک لایت که از طریق فرآیندی به دست می‌آید